Promotor Polski. Laudacja dla prof. Tokimasy Sekiguchiego

Promotor Polski. Laudacja dla prof. Tokimasy Sekiguchiego

Promotor Polski. Laudacja dla prof. Tokimasy Sekiguchiego

Udostępnij

Niezwykle ucieszyła nas i wzruszyła do łez decyzja Kapituły Nagrody Instytutu Książki Transatlantyk o przyznaniu tegorocznej Nagrody profesorowi Tokimasie Sekiguchiemu – najwybitniejszemu obecnie tłumaczowi literatury polskiej w Japonii, którego przekłady na język japoński zdobyły już liczne nagrody literackie. Tym bardziej cieszy nas fakt docenienia w kraju kunsztu i pracy Pana Profesora na rzecz popularyzacji kultury i literatury polskiej na świecie.

Od wielu lat współpraca Instytutu Polskiego w Tokio z prof. Tokimasą Sekiguchim jest bardzo intensywna. Chciałabym podkreślić nie tylko wybitne osiągnięcia translatorskie Profesora w przybliżeniu japońskiemu czytelnikowi najważniejszych dzieł polskiej literatury i kultury, ale również Jego wielkie zaangażowanie w promocję pozytywnego wizerunku Polski w Japonii w formie m.in. organizacji corocznych konferencji NPO „Forum Polska”, którego jest przewodniczącym.

Trudno przecenić zasługi Profesora w popularyzacji kultury, literatury i języka polskiego oraz Jego działania na rzecz rozwoju stosunków polsko-japońskich.

Maria Żurawska
Dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się