"Atlas legend” - premiera wydawnictwa BOSZ

"Atlas legend” - premiera wydawnictwa BOSZ

"Atlas legend” - premiera wydawnictwa BOSZ

Udostępnij

Oto przed Państwem „Atlas legend” - najnowsza książka Pawła Zycha, współautora popularnego Bestiariusza słowiań­skiego, która przeniesie czytelników w świat niezwykłych legend i barwnych opowieści o tajemnicach skrywanych przez miasta i miasteczka województw wielkopol­skiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
Bogato ilustrowany atlas otwiera nasz nowy cykl poświęcony polskim podaniom.

Autor książki nie tylko przytacza opowieści z poszczególnych miast i wsi, lecz także przenosi je na mapy, odwzorowując historyczne i baśniowe postaci, miejskie uliczki i zabytki architektoniczne. Podczas tej pasjonującej literackiej wycieczki czytelnicy zwiedzą liczne zamki i kościoły, napotkają duchy księżniczek irycerzy, poznają mroczne sekrety szlachciców i zapewne przestraszą się niejednego złośliwego diabła lub ziejącego ogniem smoka. Przemierzając miejskie labirynty palcem po mapie, natrafią na ukryte skarby i tajne przejścia do podziemnych krain, a zachęceni tymi odkryciami być może postanowią wyruszyć w prawdziwą podróż po opisanych regionach Polski. Którym miejscowościom nadali nazwy Lech, Czech i Rus? Jakimi ścieżkami wędrował św. Wojciech? Którym mieszkańcom szczególnie pomogła św. Jadwiga Śląska? Gdzie walczono ze smokami i bazyliszkami? Czy w Polsce pojawiały się gryfy i wampiry? W których stawach mieszkały utopce i syreny? Jakie stworzenia widywano w śląskich kopalniach? Atlas legend odpowie na wszystkie te pytania, zaspokajając ciekawość niejednego odkrywcy! To wspaniała pozycja, która w zabawny i przystępny sposób pozwoli starszym i młodszym czytelnikom na lepsze poznanie polskich miejscowości i legend.

Tytuł: Atlas legend. Tom 1
Tekst i ilustracje: Paweł Zych
Projekt graficzny: Paweł Zych, Jakub Kinel
Język publikacji: polski
Wydawca: Wydawnictwo BOSZ
Miejsce i rok wydania: Olszanica 2020
Wydanie: I
Objętość: 264 strony
Liczba zdjęć: 262
Format: 205 × 275 mm I
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7576-455-0 1
Cena katalogowa: 74,90 zł

Podoba mi się, kupuję:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się