Oficyna  ATUT poleca::  Polska książka artystyczna po 1989 r. w perspektywie bibliologicznej

Oficyna ATUT poleca:: Polska książka artystyczna po 1989 r. w perspektywie bibliologicznej

Oficyna ATUT poleca: Polska książka artystyczna po 1989 r. w perspektywie bibliologicznej

Udostępnij

Wrocławska Oficyna Wydawnicza ATUT poleca Państwa uwadze publikację ważną nie tylko z punktu widzenia kondycji polskiej ksiązki artystycznej, ale również jako dowód na to, jaki przyśpieszony rozwój dokonał się w dziedzinie sztuki książki i typografii  pt. "{Polska książka artystyczna po 1989 r. w perspektywie bibliologicznej"

Nota o książce:

W niniejszej pracy autor spogląda na książkę artystyczną z dwóch różnych perspektyw, składających się na dwie części tej publikacji. Pierwsza z nich – węższa – analizuje interesujące go zagadnienie od strony bibliologii. Omawiane zjawisko zostaje skonfrontowane z teoriami księgoznawców i dorobkiem reprezentowanej przez nich nauki w celu sprawdzenia, czy i w jakim stopniu możemy mówić o książce artystycznej jako o książce właśnie. Część druga zaś poświęcona jest relacjom między tekstem literackim a wizualną formą dzieła w różnych typach dzieł określanych często – słusznie bądź nie – mianem książki artystycznej. Zastosowana perspektywa jest tu znacznie szersza, a samo użycie tytułowego terminu mniej rygorystyczne. Jej zasadniczym zadaniem jest sprawdzenie semiotycznych relacji między tekstem a jego fizyczną obudową w różnego rodzaju publikacjach: pięknych książkach, liberaturze, book-objects i innych. Tego, jak sama forma dzieła może przetwarzać i interpretować zawarte w nim treści literackie.

DOI: 10.23817/2020.polksart

ISBN 978-83-7977-482-1, Wrocław 2020, 380 s.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się