Z budżetu obywatelskiego woj. śląskiego uruchomiono „Pociąg do kultury”

Z budżetu obywatelskiego woj. śląskiego uruchomiono „Pociąg do kultury”

Z budżetu obywatelskiego woj. śląskiego uruchomiono „Pociąg do kultury”

Udostępnij

Koleje Śląskie uruchomiły pierwszą edycję programu „Pociąg do Kultury”. Skierowana jest ona do osób odwiedzających wybrane jednostki kultury na terenie województwa śląskiego - bilet na wydarzenie organizowane przez te podmioty upoważnia do bezpłatnego przejazdu powrotnego pociągiem KŚ.

Przedsięwzięcie realizowane jest od 15 lipca do końca roku (lub do wyczerpania puli funduszy) w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wśród blisko 350 placówek kultury, który zostały partnerami tego projektu znalazły się m.in. Górnośląski Park Etnograficzny, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Zamek w Pszczynie, Teatr Nowy w Zabrzu, Kino Amok z Gliwic, Kino Kosmos z Katowic, Opera Śląska, NOSPR w Katowicach czy Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie.

Aby skorzystać z bezpłatnego biletu powrotnego, trzeba posiadać bilet na wydarzenie kulturalne (w wersji elektronicznej lub papierowej) oraz bilet na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane. Na ich podstawie w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Jak zaznaczają przedstawiciele przewoźnika relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam”. Bezpłatne przejazdy pociągami KŚ ograniczone są relacjami niewybiegającymi poza obszar woj. śląskiego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się