Ogólnopolska Izba Księgarń
Biblioteka... to więcej niż myślisz –

Biblioteka... to więcej niż myślisz –

Biblioteka... to więcej niż myślisz – konferencja

Udostępnij

Przewodnie hasło konferencji  BIBLIOTEKA…  to więcej niż myślisz, ma nie tylko prowokować uczestników do refleksji i rozważań – zarówno teoretycznych, jak
i praktycznych – na temat bibliotek, ale ma być również impulsem do analizy lokalnej, regionalnej i globalnej  bibliotekarskiej rzeczywistości, do spojrzenia na strategię i wizję rozwoju, na sprzyjające rozwojowi możliwości, a także pojawiające się bariery i zagrożenia

To wyjątkowe wydarzenie pod względem merytorycznym i naukowym, będące platformą dyskusji informatologów, bibliologów i bibliotekarzy, pozwali na ukazanie bibliotek z wielu różnych perspektyw.

Konferencja nakreśli współczesną bibliotekę jako instytucję, która rozpoznaje: potrzeby informacyjne użytkowników, upowszechnia tradycyjne i nowoczesne zasoby wiedzy i kultury, a także jest miejscem, które inspiruje i edukuje, kreuje oraz wdraża przedsięwzięcia o wysokiej jakości.

Triada tematyczna konferencji:

  1. Bibliotekarz – użytkownik.
  2. Nowoczesne technologie i  systemy.
  3. Wiedza i nauka.

Konferencję Honorowym Patronatem objął Jego Magnificencja Rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się