Rynek ksiązki
Big Book Festival 2018,

Big Book Festival 2018,

BIG BOOK FESTIVAL, "Drzewa" i powieści dla dzieci w każdym wieku, czyli czerwcowe nowości i atrakcje

Udostępnij

Drodzy Państwo,
gorąco za oknem, gorąco i w naszej redakcji! Zarówno wydawniczo, jak i promocyjnie! Przede wszystkim chciałbym poinformować Państwa, że na BIG BOOK FESTIVAL, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca przyjeżdżają do Warszawy Clémentine Beauvais – autorka książki „Pasztety, do boju!" i Maria Parr – autorka „Tonji z Glimmerdalen", „Gofrowego serca" i naszej czerwcowej nowości pt. „Bramkarka i morze" (poniżej).

W festiwalową sobotę (i niedzielę rano) zapraszamy dzieciaki na spotkania z Marią Parr, a w niedzielę młodzież i wszystkich zainteresowanych na rozmowę z Clémentine Beauvais i debatę pisarek z jej udziałem!

                                                             
Clémentine Beauvais                                                                   Maria Parr


Poniżej linki:

"Drzewa" - bajecznie kolorowy wielkoformatowy album o drzewach – to nowa książka twórców bestsellerowych „Pszczół" – Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego! Zapowiada się hit lata!

Zapraszamy do niezwykłego świata drzew. Kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Które są najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Gdzie można spotkać enty, Adama i Ewę, Robin Hooda i Buddę. Zajrzyjcie do lasu. Zapuście się w puszczę. Na książkę składają się ponad 34 wielkoformatowe, bogato ilustrowane i pełne szczegółów tablice, a krótki przystępny tekst objaśnia co się na nich znajduje i zawiera wiele informacji i ciekawostek.

Premiera: 20 czerwca

 

„Bramkarka i morze" Marii Parr (która w czerwcu odwiedzi Polskę), to długo wyczekiwana kontynuacja ukochanego przez czytelników „Gofrowego serca".

 

Lena i Kręciołek mają 12 lat i nadal się przyjaźnią. Ale kiedy ma się dwanaście lat, nic już nie jest takie proste. Ale oni nie należą do tych, którzy łatwo się poddają.

Dowcipna i wzruszająca powieść o prawdziwej przyjaźni, nagrodzona w 2017 roku prestiżową norweską nagrodę literacką Brageprisen w kategorii literatury dla dzieci i młodzieży i przetlumaczona na  8 języków!

Premiera: 13 czerwca

 

„8 + 2 i promenada babci" Anne-Cath. Vestly - piąty tom uwielbianej przez dzieci serii o przygodach najliczniejszej i najsympatyczniejszej książkowej rodziny.

Wiosna przynosi mamie, tacie, babci i ośmiorgu dzieciom wiele zmian. W lesie rusza budowa drogi, a las, który dzieci znały jak własną kieszeń, nagle zaczyna je zaskakiwać.

Premiera: 20 czerwca

 

„Sto godzin nocy" Anny Woltz to wciągająca powieść dla młodzieży o ucieczce, dojrzewaniu i bliskości w obliczu zagrożenia.  Zbuntowana nastolatka, burza emocji i Nowy Jork pogrążony w ciemności...

Gdy 14-letnia Emilia dowiaduje się, że jej ojciec zrobił coś okropnego, postanawia zostawić za sobą wszystko: rodzinny Amsterdam, beznadziejnych rodziców i całe dotychczasowe życie – i uciec do Nowego Jorku.

Ale na miejscu nic nie idzie zgodnie z planem. Mieszkanie, które wynajęła, nie istnieje, a do miasta zbliża się niszczycielski huragan Sandy...

Premiera: 4 lipca

 

Jaś i Janeczka 1, 2, 3 AUDIOBOOK Annie M.G. Schmidt,

        
W księgarniach pojawił się właśnie 5, ostatni, tom przygód Jasia i Janeczki, a na wakacyjne podróże przygotowaliśmy dla Was audiobooki pierwszych trzech tomów serii! Przygody najsłynniejszych holenderskich 5-latków czyta Jarosław Boberek

Premiera: 4 lipca

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się