„Czy to czas, by razem czytać?” – kampania świąteczna Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

„Czy to czas, by razem czytać?” – kampania świąteczna Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

„Czy to czas, by razem czytać?” – kampania świąteczna Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Udostępnij

Tegoroczna kampania świąteczna Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 przypomina, że czytanie pozwala zatrzymać się w gonitwie okołoświątecznych obowiązków i docenić chwile z najbliższymi. 

W spocie pt. „Czy to czas, by razem czytać?”, utrzymanym w stylistyce animacji, książka jest ukazana jako nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia, symbol wspólnie spędzanego czasu i nośnik rodzinnych tradycji. Kampania ma charakter ogólnopolski – od 15 grudnia objęła ekrany w komunikacji miejskiej w 16 miastach wojewódzkich w Polsce. Spoty są dystrybuowane również w stacjach telewizyjnych i radiowych oraz w internecie. Świąteczna promocja NPRCz 2.0 oraz czytania potrwa do końca 2022 roku.

Za kampanię odpowiada Narodowe Centrum Kultury, które koordynuje komunikację i promocję NPRCz 2.0. Koncepcja kreatywna świątecznej animacji (przygotowana przez agencję Punchline) tak jak w poprzednich kampaniach NPRCz 2.0 oparta jest na grze słownej z partykułą pytającą „CZY”, będącą logotypem NPRCz 2.0 oraz jednocześnie pierwszą sylabą wyrazu „czytanie”.

Spot reklamowy

 

Równolegle ze świąteczną kampanią spotową realizowane są inne aktywności promocyjne NPRCz 2.0 w internecie. Działania te obejmują m.in. aktywacje w mediach społecznościowych, realizowane z influencerami i liderami opinii. Działania w formie literackich i czytelniczych wyzwań pod hasłem #czytamznprcz2.0 promują czytanie w okresie przedświątecznym i świątecznym, zwłaszcza wśród najmłodszych. Kampania w mediach społecznościowych prowadzona jest w kanałach własnych NPRCz 2.0 oraz w mediach influencerów, w szczególności na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube.

źródło: NCK


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się