Czy zabraknie podręczników w szkołach? Problem wróci w połowie sierpnia

Czy zabraknie podręczników w szkołach? Problem wróci w połowie sierpnia

Czy zabraknie podręczników w szkołach? Problem wróci w połowie sierpnia

Udostępnij

Już w lipcu pojawiły się sygnały mogące świadczyć o tym, że szkoły we wrześniu będą się zmagać z niedoborem podręczników. Wszystko przez problemy z dostępem do papieru, który od kilku miesięcy zauważalny jest na całym świecie. Teraz może dotknąć także wydawnictwa edukacyjne. Czy już należy bić na alarm?

"Wydawcy borykają się z dramatycznymi brakami papieru. Z tego względu prosimy o składanie zamówień do 15 sierpnia. Księgarnia nie gwarantuje, że zamówienia złożone po 15 sierpnia 2022 r. będzie mogła zrealizować terminowo. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie uzależniona od terminów dodruków (koniec września)" - taki alarmujący wpis pojawił się na stronie internetowej jednej z poznańskich podstawówek.

Chodzi o Społeczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Urszuli Ledóchowskiej. Placówka zapewniła także, że już zakupiła większość książek na rok szkolny 2022/2023 - z dotacji celowej. Pozostałe rodzice będą musieli nabyć we własnym zakresie.

Branża wydawnicza ma problem

Już od kilku miesięcy wiadomym jest, że szeroko rozumiana branża papiernicza ma problemy. Wzrosły ceny surowca drzewnego, chemikaliów do produkcji celulozy etc. W ostateczności koszt samego papieru także wzrósł, a co za tym idzie – stał się to surowiec trudniej dostępny.

- Rzeczywiście, o takich trudnościach słychać już od jakiegoś czasu, część wydawnictw może mieć problem z dostępem do papieru. Nam szczęśliwie, jak dotychczas, udało się takich kłopotów uniknąć. Wszystkie nasze książki powinny ukazać się zgodnie z przyjętym harmonogramem, nie przewidujemy opóźnień - mówi Piotr Mazur, przedstawiciel Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

Przeczytaj artykuł:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się