Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Dzisiejsze premiery Papierowego Księżyca: powrót Olgi Gromyko i nowa powieść Annabel Pitcher!

Udostępnij

 

Wydawnictwo Papierowy Księżyc pragnąc umilić czytelnikom kolejny deszczowy tydzień, przygotowało dwie smakowite premiery  swoich znanych i lubianych autorek Olgi Gromyko oraz Annabel Pitcher.

 

 

 

 Na fanów fantastyki czeka wznowienie "Wiernych wrogów", czyli kolejny tom serii Kroniki Belorskie, natomiast dla miłośników dobrej prozy młodzieżowej mamy zdobywczynię nagrody im. Edgara Allana Poego w kategorii „Najlepsza powieść Young Adult”, czyli "Chmury z keczupu" Annabel Pitcher - tej samej, która odpowiada za bestseller "Moja siostra mieszka na kominku"

Nota o książce:

W tej powieści jest wszystko – nietypowa rodzina, miłosny trójkąt, niewyjaśniona zbrodnia i… ptasia dziewczyna. Do tego mnóstwo ciepła, humoru, dramatów i wzruszeń oraz zakończenie, które zmiażdży Ci serce.

 

Miłość, która rozrywa serce. Tajemnica, która spędza sen z powiek. Kłamstwa, które wszystko niszczą. Pośród tego nastoletnia Zoe, która pragnie podzielić się z kimś swoim straszliwym sekretem, dlatego wysyła listy do więźnia czekającego na śmierć.

Ta obsypana nagrodami powieść Annabel Pitcher wyróżnia się niesamowitym ładunkiem emocjonalnym, niełatwą tematyką i niespotykanym urokiem. Pochłoniesz ją w jeden wieczór, a potem nigdy już o niej nie zapomnisz.

Pierwsza powieść Annabel Pitcher, Moja siostra mieszka na kominku, zdobyła w 2011 roku nagrodę Brandford Boase Award w kategorii najlepszego debiutu wśród książek dla dzieci i młodzieży, zyskała także nominacje do takich nagród jak Dylan Thomas Prize, Galaxy British Book Awards, The Red House Children’s Book Award oraz Waterstones Children’s Book Prize.

Zdobywca nagrody im. Edgara Allana Poego w kategorii „Najlepsza powieść Young Adult”!


Opinia o książce:


Zabawna. Prawdziwa. Żyjąca własnym życiem. Ma w sobie ciepło, w którym można się wygrzewać oraz szczerość tak ostrą jak krawędź noża...(The Guardian)

To intrygująca tajemnica oraz wzruszająca historia pierwszej miłości opowiedziana z wielkim humorem.(The Sunday Times)

Pełna cudownych spostrzeżeń, zawierająca niewiarygodny ładunek emocjonalny – ta debiutancka powieść to wzruszająca, przejmująca, niesłychanie zabawna lektura, którą ciężko jest odłożyć. (The Bookseller)

2. Wierni wrogowie, Olga Gromyko

Nota o książce:

Wierni wrogowie to długo wyczekiwana powieść Olgi Gromyko, która z jednej strony usatysfakcjonuje miłośników bestsellerowej serii o przygodach wiedźmy Wolhy, jak również ukaże nieznane jeszcze polskim czytelnikom literackie oblicze autorki.

Wierni wrogowie ponownie przeniosą czytelnika do świata Belorii, ale na wiele lat przed narodzinami Wolhy, pomiędzy wilkołaki, trolle, driady, elfy i smoki, w czasy heroicznych czynów, które dawno już przeszły do legend.

Nie zawsze jest tak, że ucieszą cię kłopoty wroga. A ucieczka przed problemami hen na kraniec ludzkich ziem bynajmniej nie gwarantuje świętego spokoju. Ba, obrażanie się na cały świat nie oznacza, że masz stać z boku i patrzeć, jak ktoś usiłuje go podbić tudzież godzić się na plany dotyczące bezpośrednio twojej cennej skóry.

Zdarza się, że grupa przypadkowych osób wbrew woli wciągnięta w wydarzenia, o których nie wiedzą prawie nic może zdziałać więcej niż cały konwent arcymagów, który w praktyce wcale nie jest aż tak wszechmocny i wszystkowiedzący. A może nawet występuje w nie do końca słusznej sprawie...

Czasami wir przygody w jednej chwili burzy z trudem zbudowaną codzienność i ciska cię na drugi kraniec świata bez żadnej gwarancji na powrót, a nawet zachowanie życia.


Kilka słów o autorce:

Olga Gromyko, urodziła się w 1978 roku w Winnicy (obecne terytorium Ukrainy).  Z wykształcenia jest biologiem i przez kilka lat pracowała w Instytucie Naukowo-Badawczym epidemiologii i mikrobiologii. Debiutowała powieścią Zawód: Wiedźma, której główną bohaterką jest Wolha Redna. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, w tym medal Nikołaja Gogola za rozwój literatury fantastycznej (2009). Obecnie mieszka w Mińsku.
Do tej pory nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc ukazały się następujące książki Olgi Gromyko: "Szczurynki", trylogia Rok szczura oraz cały, liczący sześć tomów, cykl Kroniki Belorskie.

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się