Daniel  H. Pink, "Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu

Daniel H. Pink, "Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu

Konkurs z bestsellerem Daniela H. Pinka "Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu"

Udostępnij

 Fundacja Laboratorium Kultury Ksiązki Libroskop, Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz wydawnictwo Studio EMKA zapraszaja do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym bestsellerowi autorstwa Daniela  H. Pinka  "Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu".

W powszechnym przeświadczeniu wyczucie czasu jest niezwykle ważne, jednak trafienie w odpowiedni moment traktujemy jako sztukę. Z wywodów Pinka jasno wynika, że posługiwanie się czasem jest w istocie nauką. Powołując się obficie na ustalenia psychologów i biologów, neurobiologów i ekonomistów, autor ujawnia i radzi, jak dzięki poznaniu tajników wyczucia czasu lepiej żyć, wydajniej pracować i odnosić sukcesy. Fascynująca narracja, pełna intrygujących historii i praktycznych porad. Nieoczekiwane wyniki innowacyjnych badań, odważne pomysły i niekonwencjonalne wyjaśnienia sprawiają, że ta książka odmienia sposób naszego myślenia o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Każdy z nas zmaga się z nieustającym strumieniem dylematów tkwiących w prostym, ale jakże istotnym słowie „kiedy”. Kiedy zmienić pracę? Kiedy zaplanować zajęcia? Kiedy zaangażować się w relację lub projekt? Takie decyzje podejmujemy zazwyczaj na chybił trafił – kierując się intuicją, przeczuciami czy po prostu zgadując. To całkowicie niewłaściwe podejście, przekonuje Daniel Pink.

Powołując się obficie na ustalenia psychologów i biologów, neurobiologów i ekonomistów, autor Kiedy ujawnia i radzi, jak dzięki poznaniu tajników wyczucia czasu lepiej żyć, wydajniej pracować i odnosić sukcesy. Jak wykorzystać ukryte schematy dnia w jego planowaniu? Dzięki czemu przerwy mogą spektakularnie podnieść wyniki sprawdzianów pisanych przez nasze dzieci? Jak zmienić kiepski początek w nowy start? Czy półmetki są ważne? Dlaczego zakończenia podnoszą motywację i pogłębiają znaczenie? I wreszcie, jak sprawić, by czas stał się naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem?

 

Opinie o książce:

Pink, autor powszechnie znanych książek dotyczących motywacji i kreatywności, zajmuje się tym razem naukowymi podstawami organizacji naszego czasu oraz tym, jakie reguły powinny nimi rządzić. […] Konsekwentne stosowanie zasad przedstawionych w tej książce może mieć istotny wpływ na życie jednostek i społeczeństwa.(„Washington Post”) 


[Pink] rozkłada na czynniki pierwsze ważne schematy czasu…  Prezentuje również przydatne „rady na czas”, które pozwalają praktycznie wykorzystać przedstawione w książce przemyślenia.(„Nature”)


Pink przekazuje nam złe wieści na temat spadków formy, które dotykają nas o określonej porze dnia, ale przedstawia również dobre wiadomości dotyczące tego, jak poradzić sobie z takimi kryzysami. […] wprawdzie żadna z tych rad nie sprawi, że czas przestanie pędzić, ale przynajmniej poznajemy sprawdzone sposoby na lepsze zagospodarowanie godzin, które mamy do dyspozycji.(„The Wall Street Journal")


Kilka słów o autorze:


Daniel H. Pink – autor bestsellerów Drive oraz Jak być dobrym sprzedawcą – w książce Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu ujawnia skuteczne sposoby posługiwania się czasem, których umiejętne wykorzystanie znakomicie poprawi Twoje osiągnięcia w pracy, w szkole i w domu.

 

Pytania konkursowe:

 

1. Podaj w jakim programie telewizyjnym w USA uczestniczył i był współproducentem Daniel H.. Pink?

2. Przytocz motto którym autor opatrzył swoją książkę?

3. Jak nazywa się nauka zajmująca się czasem, a jaką nazwę ma nauka zajmująca się badaniem warunków sprawności działania rozłożonego w czasie?

 

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 30 czerwca 2018 na adres mailowy: gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując "Konkurs z bestsellerem Daniela  H. Pinka "Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Cztery wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone książką autorstwa Daniela H. Pinka, "Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu".

 

 

Redakcja Portalu księgarskiego i Fundacji Libroskop informuje wszystkich biorących udział w konkursie z bestsellerem Daniela  H. Pinka "Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu" o wynikach losowania.
Redakcyjne  jury stwierdza, iż na konkurs napłynęły  48 odpowiedzi, w tym  44 prawidłowych.
Jury wylosowało z pośród nich 5  zwycięskich osób o następujących mailach:

1. adam1995mada@gmail.com
2. afoch@poczta.onet.pl
3. beata@piekary.net
4. frasma2000@wp.pl
5. cordilia@o2.pl


Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody książkowe, w tym wypadku wyśle zwycięzcom wydawnictwo  Studio EMKA z Warszaqwy, wydawca książki Daniela  H. Pinka, "Kiedy. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu", przekład Małgorzata Małecka.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Mateusz Grzyb
Witam, to moje odpowiedzi na pytania:
1. Program telewizyjny nosi tytuł "Crowd Control"
2. Motto brzmi "Czas nie jest ważny, czas jest najważniejszy"
3. Nauka zajmująca się czasem -fizyka, badanie warunków sprawnosci działania rozłożonego w czasie ergonomia

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się