Czytam sobie”,  trylogia: „Historie spod podłogi”

Czytam sobie”, trylogia: „Historie spod podłogi”

Edukacyjny Egmont: Czytam sobie wciąż - nowość w serii

Udostępnij

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu – „Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija.
W ramach cyklu 14 marca ukazują się kolejne tytuły. Tym razem do księgarń trafi pięć książek, w tym dwie w podserii – fakty oraz trylogia „Historie spod podłogi”. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

W związku z dwoma tegorocznymi jubileuszami przygotowaliśmy do poczytania pasjonujące opowieści: 

- Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Joanny Rusinek. Książka wydana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przypomina również marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z wielkich Polaków, którzy wolność i niepodległość wywalczyli.

- Kto uratował jedno życie… Historia Ireny Sendlerowej autorstwa Ewy Nowak z ilustracjami Anny Kurdziel. Opowieść wydana w hołdzie Irenie Sendlerowej i z okazji ustanowienia roku 2018 jej rokiem. Irena Sendlerowa to osoba, która ryzykowała swoje życie, by ratować drugiego człowieka. Jej odwaga i poświęcenie pozwoliły 2,5 tysiącu dzieci opuścić getto. 

 Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu  i charakterze w ramach głównej serii premierę ma trylogia „Historie spod podłogi” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Marcina Minora. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości przez parę wesołych i rezolutnych kłębków kurzu.

„Historie spod podłogi”:

- Dom (poziom 1)

- Wyprawa (poziom 2)

 

- Serce (poziom 3)

 

Książki zostały skonsultowane z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu. Historię Ireny Sendlerowej oceniły merytorycznie Mirjam Böhm oraz Anna Dybała-Pacholak z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w ramach głównej serii premierę ma trylogia „Historie spod podłogi” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Marcina Minora. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości przez parę wesołych i rezolutnych kłębków kurzu. Jak mówi autorka Justyna Bednarek „Historie… wzięły się z samego życia. Wszystkie postaci są prawdziwe. A już szczególnie prawdziwi są Kudełek i Grubelek. Prawdę mówiąc, całe osiedla pełne Kudełków i Grubelków pięknie rozwijają się we wszystkich kątach mojego domu”.

„Historie spod podłogi”:

  • Dom (poziom 1)

  • Wyprawa (poziom 2)

  • Serce (poziom 3)

„Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawia dzieci do czytania i pomaga im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Na rynku jest już ponad 60 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem  pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest  do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

Podczas najbliższych Poznańskich Targów Książki – PEGAZIK (23-25 marca br.) w ramach kontynuacji Akcji „Czytam sobie” premierę będzie miał Labirynt Czytam sobie. Miejsce do twórczych zabaw ze słowem w oparciu o książki z serii i promujące samodzielne  czytanie wśród dzieci. 

Dotychczas „Czytam sobie” zostało docenione przez niezależne gremia. Otrzymało nagrody im. Kallimacha, Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, wyróżnienie specjalne w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, wyróżnienie przyznane przez Polską Sekcję IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki
dla Młodych oraz zostało wpisane na listę Skarbów Muzeum Literatury Dziecięcej.

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się