Edukacyjny Egmont: Czytam sobie wciąż - nowość w serii
Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu – „Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija.
W ramach cyklu 14 marca ukazują się kolejne tytuły. Tym razem do księgarń trafi pięć książek, w tym dwie w podserii – fakty oraz trylogia „Historie spod podłogi”. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!
W związku z dwoma tegorocznymi jubileuszami przygotowaliśmy do poczytania pasjonujące opowieści:
- Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Joanny Rusinek. Książka wydana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przypomina również marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z wielkich Polaków, którzy wolność i niepodległość wywalczyli.
- Kto uratował jedno życie… Historia Ireny Sendlerowej autorstwa Ewy Nowak z ilustracjami Anny Kurdziel. Opowieść wydana w hołdzie Irenie Sendlerowej i z okazji ustanowienia roku 2018 jej rokiem. Irena Sendlerowa to osoba, która ryzykowała swoje życie, by ratować drugiego człowieka. Jej odwaga i poświęcenie pozwoliły 2,5 tysiącu dzieci opuścić getto.
Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w ramach głównej serii premierę ma trylogia „Historie spod podłogi” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Marcina Minora. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości przez parę wesołych i rezolutnych kłębków kurzu.
„Historie spod podłogi”:
- Dom (poziom 1)
- Wyprawa (poziom 2)
- Serce (poziom 3)
Książki zostały skonsultowane z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu. Historię Ireny Sendlerowej oceniły merytorycznie Mirjam Böhm oraz Anna Dybała-Pacholak z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w ramach głównej serii premierę ma trylogia „Historie spod podłogi” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Marcina Minora. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości przez parę wesołych i rezolutnych kłębków kurzu. Jak mówi autorka Justyna Bednarek „Historie… wzięły się z samego życia. Wszystkie postaci są prawdziwe. A już szczególnie prawdziwi są Kudełek i Grubelek. Prawdę mówiąc, całe osiedla pełne Kudełków i Grubelków pięknie rozwijają się we wszystkich kątach mojego domu”.
„Historie spod podłogi”:
-
Dom (poziom 1)
-
Wyprawa (poziom 2)
-
Serce (poziom 3)
„Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawia dzieci do czytania i pomaga im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.
Na rynku jest już ponad 60 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.
Podczas najbliższych Poznańskich Targów Książki – PEGAZIK (23-25 marca br.) w ramach kontynuacji Akcji „Czytam sobie” premierę będzie miał Labirynt Czytam sobie. Miejsce do twórczych zabaw ze słowem w oparciu o książki z serii i promujące samodzielne czytanie wśród dzieci.
Dotychczas „Czytam sobie” zostało docenione przez niezależne gremia. Otrzymało nagrody im. Kallimacha, Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, wyróżnienie specjalne w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, wyróżnienie przyznane przez Polską Sekcję IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki
dla Młodych oraz zostało wpisane na listę Skarbów Muzeum Literatury Dziecięcej.