Ogólnopolska Izba Księgarń
13. Dni Fantastyki,

13. Dni Fantastyki,

Fantastyczny konkurs z okazji Dni Fantastyki

Udostępnij

Z okazji 13 edycji Dni Fantastyki w Centrum Kultury „Zamek”, mamy dla was konkurs, w którym można wygrać karnety umożliwiające wstęp na wszystkie trzy dni festiwalu (7-9 lipca). Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać do 25 czerwca włącznie.

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.
2. Konkurs jest organizowany na stronie internetowej Biblioteki www.biblioteka.wroc.pl.
3. Konkurs jest przeznaczony dla czytelników posiadających elektroniczną kartę biblioteczną MBP we Wrocławiu.

Termin

4. Konkurs rozpoczyna się 19 czerwca 2017 r. Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 25 czerwca 2017 r., do godz. 23.59.

Zadanie konkursowe - dwustopniowe
5. Należy: a) odgadnąć, z jakich polskich książek pochodzą trzy zamieszczone poniżej fragmenty (należy podać numer fragmentu + tytuł oraz imię i nazwisko autora); podpowiadamy, że autorzy wszystkich książek będą gośćmi Dni Fantastyki,
6. b) napisać, dlaczego sięgacie po książki fantastyczne, za co je lubicie (długość i forma wypowiedzi dowolna).

Zgłoszenie

7. Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać na adres mailowy mszloser[at]biblioteka.wroc.pl, w temacie maila wpisując „Konkurs”.
8. Jedna osoba może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku wysłania kilku zgłoszeń, w konkursie bierze udział ostatnie.
9. Warunkiem udziału w konkursie jest podanie w mailu imienia i nazwiska, numeru elektronicznej karty bibliotecznej MBP we Wrocławiu, należącej do uczestnika konkursu, oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu poprzez wklejenie w mailu niniejszej klauzuli: „Akceptuję regulamin konkursu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przeprowadzenia konkursu, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami)”. Zgłoszenia niezawierające wymienionych informacji nie będą brały udziału w konkursie.

Nagrody

10. Nagrodami w konkursie są karnety umożliwiające wstęp na wszystkie trzy dni festiwalu Dni Fantastyki (7-9 lipca 2017 r.). Karnety są imienne.
11. Nagrody otrzymają osoby, które prześlą prawidłowe zgłoszenia konkursowe, odgadną trzy fragmenty z literatury i napiszą najciekawsze uzasadnienie. Wyboru dokona jury złożone z pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Wyniki i odbiór nagród

12. 26 czerwca 2017 r. w niniejszym konkursowym wpisie dokonamy aktualizacji, podając listę laureatów.
13. Z nagrodzonymi osobami skontaktujemy się mailowo.
14. Odbiór nagród możliwy jest wyłącznie w kasie festiwalowej, po okazaniu dowodu osobistego.
15. Organizator konkursu nie wysyła nagród.

Konkursowe fragmenty literatury

Wszystkie książki, z których pochodzą fragmenty, można znaleźć w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

1.

Pałac miał oczywiście swoich cieńmistrzóww, którzy czuwali nad bezpieczeństwem władcy i stale zerkali na leżące najpłycej cieńbokości. Mimo to Detrano zatrudniał własnego specjalistę, a mętnych i trudnych do zrozumienia raportów o tym, co danego dnia dzieje się w cieńprzestrzeni, sluchał z taką samą uwagą, z jaką wysłuchiwał listy statków zawijających każdego dnia do serivskiego portu.

2.

Nie odpowiedziałam, przekroczyłam próg. Napięłam mięśnie, spodziewając się zaklęć ochronnych, ale Wrzosowski nie był tak przezorny. Szukałam myślami Katii. Jeśli tu była, powinnam ją wyczuć. Wchodziłam głębiej w korytarz, mijając drzwi do salonu i do kuchni. Na końcu korytarza widziałam inne. Nagle zrozumiałam, dlaczego jej nie czułam. Drzwi były obite grubą warstwą miedzi, która niczym ściana pancerna blokowała naszą magię. Podeszłam szybko i szarpnęłam klamkę.

3.

I wtedy ogromna brama wirydarza rozleciała się na kawałki. Huk wstrząsnął budynkami klasztoru; z dachu dormitorium posypały się dachówki, a z poczerniałych sterczyn kościoła zerwało się z łopotem stado białych gołębi. Podmuch eksplozji wyrzucił w górę wyłamane deski, potrzaskane bale, rozwarł oba skrzydła wrót, sypnął zakonnikom w twarze płonącymi resztkami drewna. I zanim którykolwiek z braci zdołał wyszeptać zbielałymi wargami: Miserere nobis, przez wypełnioną po wybuchu petardy kwaśnymi dymami bramę do klasztoru wpadli z krzykiem i pohańskim hałłakowaniem wąsaci szlachcice w deliach, żupanach, kolczugach, kołpakach i bechterach.

Zobacz program:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się