Festiwal Literatury dla Dzieci

Festiwal Literatury dla Dzieci

Festiwal Literatury dla Dzieci

Udostępnij

30 września w poznańskiej Bibliotece Raczyńskich odbędzie się inauguracja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Wydarzenie potrwa do 3 października.

Od 13 do 17 października Festiwal przeniesie się do Gdańska, a 10 października zawita do Krakowa. Zwieńczeniem Festiwalu będzie wręczenie nagrody imienia Ferdynanda Wspaniałego.

Jak zapowiada organizator, nie zabraknie spotkań autorskich, warsztatów z ilustratorami, wystaw, gier plenerowych i konkursów.

„W ramach siódmej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci oddajemy głos naszej planecie. Co chciałaby nam przekazać? W jaki sposób podjąć z nią dialog? O różnorodności, naturze, bogactwie kultur, faunie, florze, ekologii będą mówić tegoroczni goście, czyli czołówka polskich twórców książki dziecięcej!  Spotkania autorskie i warsztaty odbędą się w nieoczywistych przestrzeniach by pokazać, że literatura, także dla dzieci, opisuje świat w całej jego wielowymiarowej złożoności. Jest kanałem, dzięki któremu możemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków Ziemi i który pozwala wzajemnie się zrozumieć nam, wszystkim jej mieszkańcom” – czytamy w informacji.

Organizatorem Festiwalu Literatury dla Dzieci jest Fundacja Burza Mózgów.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się