Finał Festiwalu Ludzie Książki, kobiety Sienkiewicza i materiały po ukraińsku - drobiazgi

Finał Festiwalu Ludzie Książki, kobiety Sienkiewicza i materiały po ukraińsku - drobiazgi

Finał Festiwalu Ludzie Książki, kobiety Sienkiewicza i materiały po ukraińsku - drobiazgi

Udostępnij

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,
cały czas trwa zbiórka książek dla dzieci po ukraińsku, zapraszamy, by się w nią włączyć. Szczegóły na stronie Biblioteka Raczyńskich | Zbiórka książek dla ukraińskich dzieci (bracz.edu.pl)

Z myślą o nauczycielach, bibliotekarzach i innych osobach pracujących z ukraińskimi dziećmi, przygotowujemy i stale aktualizujemy listę linków, pod którymi można pobrać bezpłatne ebooki, audiobooki i kolorowanki w języku ukraińskim. Zapraszamy do korzystania z udostępnianych w sieci treści. Biblioteka Raczyńskich | Bajki po ukraińsku казки по-українськи (bracz.edu.pl)

Przed nami ostatnie wydarzenia zimowej edycji Festiwalu Ludzie Książki. W sobotę w Bibliotece w Kaliszu gościć będzie Magdalena Grzebałkowska, dziennikarka, reportażysta, autorka m.in. biografii Beksińskich i Komedy. Zapraszamy na spotkanie 12 marca o 18.00  do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz na transmisję rozmowy w mediach społecznościowych.

Na finał tej edycji Festiwalu, 12 marca o 19.00 w Centrum Kultury w Pile zagra polsko-ukraiński zespół DAGADANA. Zapraszamy na wyjątkowy koncert w tak szczególnym czasie.

Także w sobotę o 12.30 zapraszamy na profil Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza na facebooku, na oprowadzanie online o ważnych kobietach w życiu Sienkiewicza. Czy noblista miał problem z teściową? Czy był porzuconym mężem? Czy to, że kobieta pierwsza wyznaje miłość mężczyźnie to fikcja literacka z "Pana Wołodyjowskiego", czy prawdziwe wydarzenie z życia autora? O tym już w sobotę. 

Przypominamy, że od 1 marca w Bibliotece Raczyńskich nie ma już limitu osób przebywających na jej terenie. Natomiast cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Wszystkie aktualne informacje o działaniach Biblioteki Raczyńskich dostępne są na naszej stronie internetowej Biblioteka Raczyńskich | Oficjalna strona Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu (bracz.edu.pl)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się