Nagroda im. A. Włodka - nowa edycja

Nagroda im. A. Włodka - nowa edycja

Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłasza nabór do Nagrody im. Adama Włodka 2019

Udostępnij

Fundacja Wisławy Szymborskiej rozpoczyna nabór do VI edycji Nagrody im. Adama Włodka. Nagrodę tę Fundacja przyznaje za projekt książki o charakterze literackim, literaturoznawczym lub za przekład. Jest to Nagroda dla młodych twórców – pisarzy, poetów, tłumaczy, badaczy i krytyków literackich, którzy nie ukończyli 35 roku życia (urodzeni nie wcześniej niż w 1984 roku) i opublikowali już wcześniej przynajmniej jedną książkę.

 

Nagroda przyznawana jest raz w ciągu roku, może być ona podzielona między kilku laureatów. Zarząd Fundacji wybiera najciekawsze projekty, a w razie konieczności rezerwuje sobie prawo do powołania ekspertów.

Fundacja Wisławy Szymborskiej, ustanawiając Nagrodę im. Adama Włodka, wypełnia zapis testamentowy zmarłej w 2012 roku Noblistki.

Fundacja jest też jedynym fundatorem i organizatorem Nagrody.  

Termin nadsyłania wniosków: do 20 stycznia 2020.

Termin rozstrzygnięcia: 16 marca 2020.

W I edycji Nagrody wyróżniono Mikołaja Łozińskiego (za projekt na powieść „Stramer”) oraz Miłosza Waligórskiego (za projekt przekładu), w II edycji Nagrody – Marcina Orlińskiego (za projekt na książkę poetycką „Środki doraźne”), w III edycji – Patrycję Pustkowiak (za projekt na powieść „Maszkaron”) i Andrzeja Muszyńskiego (za projekt na powieść „Fajrant”), w IV edycji Nagrodę otrzymały Natalia Malek (za projekt na tom poetycki „R.ż”) oraz Aleksandra Zielińska (za projekt na powieść „Sorge”), a w V edycji Weronika Gogola (za projekt napisania zbioru opowiadań „Alles gute”) oraz Daniel Warmuz (na przygotowanie przekładu cyklu wierszy „Skok wzwyż” Zoltána Lesiego z języka węgierskiego).

Szczegółowy regulamin Nagrody im. Adama Włodka znajduje się na stronie Fundacji:

http://www.szymborska.org.pl/nagroda-wlodka-informacje.html

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się