Harari i Ferguson na Igrzyskach Wolności. WL partnerem wydawniczym

Harari i Ferguson na Igrzyskach Wolności. WL partnerem wydawniczym

Harari i Ferguson na Igrzyskach Wolności. WL partnerem wydawniczym

Udostępnij

W dniach 10-12 września w Łodzi odbędą się Igrzyska Wolności – interdyscyplinarna impreza, na której spotykają się i rozmawiają artyści, politycy, socjolodzy, dziennikarze i filozofowie. Towarzyszącym tegorocznej edycji hasłem jest „Nowa umowa społeczna”. Wśród zaproszonych gości autorzy światowych bestsellerów: Yuval Noah Harari i Niall Ferguson, których książki ukazują się w Polsce nakładem WL. Wydawnictwo Literackie jest partnerem wydawniczym Igrzysk Wolności.

Dlaczego „Nowa umowa społeczna”? 

Wyzwaniem dla naszego pokolenia jest oderwanie się od mediów społecznościowych i Netfliksa oraz podjęcie próby przygotowania się do etapu odbudowy po pandemii COVID-19 i towarzyszącym jej kryzysie gospodarczym. Z tego właśnie powodu tytułowa „Nowa umowa społeczna” jest bardzo potrzebna. Musimy stawić czoła wyzwaniu, jakie pandemia rzuciła społeczeństwom na całym świecie – nieudolności państw i instytucji międzynarodowych w walce z wirusem i w koordynacji wspólnych działań. Musimy przeanalizować przypadki tych krajów, które umiejętnie podejmowały decyzje i motywacje, jakie za nimi stały (czy były one efektem obowiązującej kultury politycznej, wynikiem centralizacji lub decentralizacji procesów decyzyjnych, elastyczności bądź ścisłej oceny ryzyka itp.). Trauma śmierci, izolacja, zakłócenie normalności pozostawiło społeczeństwa w stanie ciągłego niepokoju i zdenerwowania z jednej strony, z drugiej zaś – apatii.

Spotkania z Hararim i Fergusonem

 Spotkania z Y. N. Hararim i Niallem Fergusonem odbędą się pierwszego dnia Igrzysk, tj. w piątek 10 września. Na godz. 18.00 zaplanowano rozmowę z N. Fergusonem, autorem „Potęgi pieniądza” i „Cywilizacji”. O godz. 21.00 rozpocznie się rozmowa Y. N. Harariego, autora bestsellerów „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, „Homo deus” i „21 lekcji na XX wiek”, ze słynnym biologiem Fransem de Waalem.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się