Instytut Książki na Abu Dhabi International Book Fair

Instytut Książki na Abu Dhabi International Book Fair

Instytut Książki na Abu Dhabi International Book Fair

Udostępnij

Po przerwie spowodowanej pandemią Polska powraca na Międzynarodowe Targi Książki w Abu Zabi (Abu Dhabi International Book Fair). Na organizowanym przez Instytut Książki stoisku od dziś prezentowane są nowości z katalogu „New Books from Poland 2021”, a także przegląd tytułów dla dzieci.

Odwiedzający mogą zapoznać się polskimi książkami tłumaczonymi na arabski oraz z wyborem przybliżającym dorobek Programu Translatorskiego Copyright Poland.

Samodzielnym wystawcą jest w tym roku polski dom emisyjny Manuscriptum, który prezentuje bogato zdobione faksymile zabytków piśmiennictwa i księgi artystyczne.

Międzynarodowe Targi Książki w Abu Zabi odbywają się po raz 31, w tym roku pod hasłem przewodnim „Reading is seeing”. Organizatorzy szacują, że targi przyciągną około 150 000 odwiedzających. Książki zaprezentuje 1 130 wystawców z 80 krajów.

Imprezie towarzyszy bogaty program wydarzeń kulturalnych i branżowych. Gościem honorowym są Niemcy.

Przewidziano także pasmo „Focus Personality”, czyli wydarzenia skupiające się wokół postaci konkretnego twórcy. W tym roku organizatorzy postanowili uhonorować Tahę Husejna (1889-1973), cenionego dwudziestowiecznego egipskiego pisarza, intelektualistę, krytyka i tłumacza.

Zobacz galerię zdjęć:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się