Instytut Książki na Festiwalu Niepodległa - relacja

Instytut Książki na Festiwalu Niepodległa - relacja

Instytut Książki na Festiwalu Niepodległa - relacja i zdjęcia

Udostępnij

101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano dziś doniośle w całym kraju. Wyjątkowe wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych patriotach odbyło się na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, który na ten jeden dzień zamienił się w przestrzeń zabaw, konkursów i występów dla dzieci! Wydarzenie było częścią Festiwalu Niepodległa.

Instytut Książki podczas wydarzenia zorganizował dla najmłodszych Kącik Małego Czytelnika, gdzie wszyscy miłośnicy książek – ci mali i ci nieco więksi –  mogli zapoznać się twórczością wybitnych polskich pisarzy i poetów czy kolorować bajkowe postaci zaczerpnięte z książki „Pierwsze czytanki dla…”, którą każdy przedszkolak może odebrać w prezencie w jednej z 5200 bibliotek w Polsce w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Specjalnym gościem stoiska Instytutu Książki był twórca tej wyjątkowej publikacji – znany i ceniony polski ilustrator Józef Wilkoń. Artysta przeprowadził dla dzieci warsztaty, podczas których najmłodsi – pod okiem samego mistrza – mogli wykonać rysunki tygrysa nawiązujące do bohatera okładki książki „Pierwsze czytanki dla…”, a przygotowane przez nich prace zawisły później na wystawie. Po części warsztatowej dzieci i ich rodzice spotkali się z Józefem Wilkoniem na naszym stoisku, gdzie artysta podpisywał książki, po które kolejka jego fanów nie miała końca.

Dla najmłodszych zorganizowano konkursy z nagrodami dotyczące polskiej literatury dziecięcej, mogli oni także wspólnie z rodzicami przeczytać na scenie Festiwalu utwory, które znalazły się w prezentowanej dziś antologii.

Przez cały czas trwania wydarzenia do czytelniczych przygód zachęcały dzieci nasze maskotki – Sowa, Pies i Kot, czyli bohaterowie znani dobrze czytelnikom ze zbioru „Pierwsze wiersze dla…” wydanego w ramach kampanii „Mała Książka – wielki człowiek” i rozdawanego wszystkim nowo narodzonym dzieciom w Polsce na oddziałach położniczych.

Relacja - zdjęcia


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się