„Mała książka - wielki człowiek”, wyprawki czytelnicze

„Mała książka - wielki człowiek”, wyprawki czytelnicze

Instytut Książki: w lutym rozdał 31 303 wyprawek czytelniczych

Udostępnij

W grudniu rozpoczęliśmy wyjątkową kampanię proczytelniczą "Mała książka - wielki człowiek", która przekonuje, że z książką warto zaprzyjaźnić się już od urodzenia. Nakładem Instytutu Książki ukazała się publikacja przygotowana z myślą o najmłodszych czytelnikach – książka „Pierwsze wiersze dla…”.

Ma ona zachęcić rodziców do czytania swoim pociechom na każdym etapie rozwoju, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ich życia. Młodzi rodzice otrzymują ją na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce. Z dołączonej do niej broszury pt. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” mogą dowiedzieć się o najważniejszych korzyściach płynących z czytania dziecku już od urodzenia oraz o roli literatury w rozwoju jego kompetencji poznawczych, językowych i emocjonalnych.

W lutym nasze „wyprawki czytelnicze” trafiły do 31 303 nowo narodzonych dzieci i ich rodziców!

W książce „Pierwsze wiersze dla…” znajdują się utwory takich poetów jak: Anna Kamieńska, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Ludwik Jerzy Kern, Ewa Szelburg-Zarembina, Jan Brzechwa, a także Julian Tuwim, Joanna Papuzińska czy Józef Czechowicz. Uwagę przyciągają, specjalnie przygotowane w technice wyszywankowej, ilustracje autorstwa Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka, zaś okładka przygotowana została w dwóch wersjach - dla dziewczynki i dla chłopca. W skład "wyprawki czytelniczej" dla każdego Malucha wchodzi też broszura dla rodziców "Książką połączeni" ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka i praktyczne wskazówki, skąd czerpać wiedzę o wartościowej literaturze dziecięcej.

Książka „Pierwsze wiersze dla...” otrzymała Patronat Honorowy Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka. Partnerem projektu jest Polska Sekcja IBBY.

Publikacja została przygotowana w ramach kampanii społecznej odbywającej się pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ważne informacje dla rodziców dotyczące czytania dzieciom znajdują się na dedykowanej kampanii stronie www.wielki-czlowiek.pl.

Zachęcamy też do śledzenie nowości na naszych profilach społecznościowych:
facebook.com
twitter.com
youtube.com
instagram.com

Patroni medialni:
Kwartalnik "Ryms"
CzasDzieci.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się