IPN  dla najmłodszych

IPN dla najmłodszych

IPN dzieciom – prezentacja najnowszych wydawnictw dla najmłodszych znaczka pocztowego „A"

Udostępnij

Instytut Pamięci Narodowej z okazji mikołajek zaprasza na prezentację najnowszych wydawnictw dla dzieci.  Spotkanie odbędzie się 6 grudnia br. o godz. 11.00 w Domu Polonii w Warszawie.

 

Podczas pierwszej części zostanie wyświetlony krótki film animowany przygotowany przez warszawski oddział IPN na podstawie komiksu Obrona Grodna (z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”). Następnie przedstawimy najnowsze zeszyty z tej serii: Na partyzanckich ścieżkach i W matni.

Ponadto zaprezentujemy wyemitowany 31 października 2017 r. przez Pocztę Polską znaczek pocztowy z oznaczeniem wartości A „Kapral niedźwiedź Wojtek”.

W prezentacji wezmą udział twórcy wymienionych publikacji i filmu.

Dla młodych uczestników spotkania zostaną zorganizowane warsztaty komiksowe. Na zakończenie otrzymają upominki, m.in. w postaci prezentowanych wydawnictw.

Program:

11.00

Wprowadzenie – dr Jarosław Szarek (prezes IPN)

11.05–11.20

Pokaz dziesięciominutowego filmu animowanego przygotowanego na podstawie komiksu Obrona Grodna z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” – o filmie opowie Paweł Wypych(animacja i montaż) i dr Tomasz Łabuszewski (konsultant i pomysłodawca komiksów wydawanych przez Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie)

11.20–11.35

Prezentacja ósmego i dziewiątego zeszytu z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” – Na partyzanckich ścieżkach i W matni – o warsztacie pracy opowiedzą Hubert Ronek (rysownik) i Michał Konarski (scenarzysta), a o wykorzystaniu komiksów w edukacji – dr Dariusz Gałaszewski (naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN  w Warszawie)

11.35–11.50

Prezentacja znaczka pocztowego „Kapral niedźwiedź Wojtek” – Przedstawiciel Poczty Polskiej i Adam Hlebowicz (zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN)

11.50–12.40

Dla młodych uczestników spotkania zostaną zorganizowane warsztaty komiksowe. Na zakończenie otrzymają upominki, m.in. w postaci prezentowanych wydawnictw

https://warszawa.ipn.gov.pl/waw/aktualnosci/43604,IPN-dzieciom-prezentacja-najnowszych-wydawnictw-dla-najmlodszych-Warszawa-6-grud.html


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się