Mała książka - wielki człowiek”

Mała książka - wielki człowiek”

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w „Wiadomościach”

Udostępnij

W materiale Małgorzaty Wiśniewskiej i Pauliny Kościółek w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP 1 zagościła dziś kampania Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” i wydana przez Instytut książka dla dzieci „Pierwsze wiersze dla...”, której 360 tysięcy egzemplarzy trafi na oddziały położnicze i do rodziców wszystkich noworodków w Polsce.

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka, o czym w materiale opowiedziała Aleksandra Wachnicka, mama maleńkiej Anny Marii.

O kampanii mówił również dyrektor Instytutu Książki, Dariusz Jaworski, kładąc nacisk na najważniejszy z jej wymiarów:

Przygotowaliśmy te teksty łącznie z instrukcją dla rodziców, która mówi, jak zachęcać dzieci do czytania. Jak samemu wrócić do czytania, bo to akcja również dla rodziców.

Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, dodał:

Jeśli chcemy, żeby nasze dzieci zrobiły kariery, żeby były szczęśliwe, żeby podnosiły swoje aspiracje kulturalne i edukacyjne, to zacznijmy od czytania im książeczek. Nawet jak nie mamy czasu.

Kampania została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”, w ramach której na oddziałach położniczych rozdawane są wyjątkowe „wyprawki czytelnicze”.

Naszym zaproszeniem w świat literacki są „Pierwsze wiersze dla...”, wybór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów (m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej), pięknie zilustrowany przez małżeństwo artystów – Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, a przewodnikiem po tym świecie – broszura ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka.

W przygotowaniu są kolejne odsłony kampanii: książki, które trafią do przedszkolaków i uczniów.

Cały materiał można obejrzeć pod adresem:

https://wiadomosci.tvp.pl/38104844/mala-ksiazka-wielki-czlowiek


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się