Katarzyna Walentynowicz z Grand Jury Prize w Pekinie

Katarzyna Walentynowicz z Grand Jury Prize w Pekinie

Katarzyna Walentynowicz z Grand Jury Prize w Pekinie

Udostępnij

Katarzyna Walentynowicz została wyróżniona Grand Jury Prize za książkę „Prawy i lewy” w konkursie The BIBF Ananas International Illustration Exhibition.

W piątej edycji konkursu w finale znalazły się prace aż siedmiu polskich ilustratorek: Joanny Bartosik, Iwony Chmielewskiej, Agaty Dudek, Małgorzaty Nowak, Gosi Herby, Urszuli Palusińskiej i nagrodzonej Katarzyny Walentynowicz. Do konkursu zgłoszono 1.170 prac z 20 krajów. Spośród nich wybrano 60 serii ilustracji.

W ubiegłym roku Grand Jury Prize otrzymała Dominika Czerniak-Chojnacka, a do finału zakwalifikowały się prace pięciu artystów z Polski, które były eksponowane w trakcie Międzynarodowych Targów Książki w Pekinie na wyodrębnionej 400-metrowej powierzchni. W tym roku, w związku z odwołaniem targów, wystawa nie mogła się odbyć.

Główna nagroda w konkursie (Ananas Grand Prix) to opłacona przez organizatorów wizyta na targach w Pekinie w roku 2021 lub alternatywnie 10 000 RMB. Przyznawane są także 3 nagrody specjalne – jedną z nich otrzymała właśnie Walentynowicz – o wartości 5000 RMB oraz 5 nagród dla debiutantów o wartości 2000 RMB.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się