Anatomia miłości - nowe spojrzenie

Anatomia miłości - nowe spojrzenie

Kilka rad dr Helen Fisher w kwestii walentynek prosto z "Anatomii miłości"

Udostępnij

Już za parę dni walentynki. Poznaj 5 sposobów na udaną randkę. Według Helen Fisher, autorki książki „Anatomia miłości - nowe spojrzenie”

Co zrobić, żeby zaiskrzyło?

1. Zwróć uwagę na sposób, w jaki mówisz

„Różnorodność przełamywania pierwszych lodów ograniczona jest tylko ludzką wyobraźnią, najlepiej sprawdzają się jednak komplementy lub pytania, ponieważ jedne i drugie wywołują reakcję.”

Jeśli boisz się ciszy, komplementy oraz pytania pozwolą ci uniknąć niezręcznych momentów. Większość z nas nie zdaje sobie również sprawy z możliwości, jakie daje głos. Dobrze wiedzą o tym aktorzy, którzy flirtując podnoszą głos, by nadać mu miękką słodycz.

2. Spraw, by poczuł twój zapach!

„Gdy poznajesz nową osobę, którą uznajesz za atrakcyjną, prawdopodobnie podoba ci się jej zapach, a to stanowi już wstęp do romansu. Gdy ten rozkwita, wybranka staje się afrodyzjakiem, nieustannym bodźcem podtrzymującym stan zakochania.”

Odpowiednie perfumy połączone z zapachem twojego ciała potrafią zdziałać wiele. Jeżeli na randkę użyjesz innych perfum, niż na co dzień, ten zapach będzie później przywoływał żywe wspomnienia romantycznych chwil. Nie używaj zbyt mocnych, ostentacyjnych perfum. Pozwól, żeby twój własny zapach również był wyczuwalny.

3. Bądź tajemnicza

„Pozwólmy sobie jednak na szczyptę tajemnicy. Pewien stopień niepewności jest niezbędny dla powstania zauroczenia […].”

Kobiety postrzegane, jako tajemnicze nigdy nie mówią wszystkiego, lubią niedopowiedzenia, bywają ironiczne. Nie znaczy to oczywiście, że masz być nieszczera. Daj się poznać, ale nie obawiaj się czasem odpowiedzieć zdaniem, które można zrozumieć na więcej, niż jeden sposób, lub pytaniem na pytanie. Prowadź rozmowę tak, by dać do zrozumienia, że nie tak łatwo cię przejrzeć.

4. Uwiedź go wzrokiem

„Być może to oko – nie serce, narządy płciowe czy mózg – jest pierwszym organem miłości, ponieważ spojrzenie (lub wpatrywanie się) często spotyka się z uśmiechem.”

Spojrzenie prosto w oczy bywa elektryzujące. Jeśli wyczujesz odpowiedni moment masz szansę, żeby powiedzieć oczami więcej, niż słowami. Takich spojrzeń się nie zapomina.

5. Całuj się!

„Całowanie się może też być bezpośrednim narzędziem uwodzenia.[…] Ten mały akt przekazuje olbrzymią dawkę wiedzy na temat ewentualnego kochanka. Można mu się dokładnie przyjrzeć, poczuć jego smak, zapach, usłyszeć głos i poczuć dotyk.”

Pocałunki są doskonałą okazją, by dać się odkryć od innej, dzikiej i zmysłowej  strony. Trudno jest udawać. Jeśli myślisz, że sprawiasz pierwsze wrażenie bardziej nieśmiałej, lub zdystansowanej, niż naprawdę jesteś, ekscytujący pocałunek może sprawić, że mężczyzna przekona się o twoim ukrytym temperamencie. Poza tym całowanie uwalnia hormony związane z odczuwaniem miłości, można więc zakochać się po pierwszym pocałunku.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się