Spotkanie promujące drugi numer kwartalnika „Format Literacki”

Spotkanie promujące drugi numer kwartalnika „Format Literacki”

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz Oddz. SPP we Wrocławiu zapraszają na spotkanie promujące drugi numer kwartalnika „Format Literacki”

Udostępnij

Prowadzenie spotkania prof. Waldemar Okoń
10 lutego (czwartek) 2022 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

 

Spotkanie transmitowane online

Obecność słuchaczy na sali koncertowej uzależniona jest od aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Format Literacki” zanim zaczął, a właściwie zaczyna, być tym oto w tej chwili brulionem (…) funkcjonował pod tym samym tytułem już dwukrotnie jako wkładka do „Formatu” artystycznego kierowanego przez Andrzeja Saja, bez którego inicjującej roli „Format Literacki” by nie powstał. Najpierw rozpoczął się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jako kilkustronicowy dodatek pod redakcją Uli Benki (z Rilkem i Celanem), a potem po kilku latach przerwy w roku 2016 jako dodatek już kilkudziesięciostronicowy, któremu ze względu na objętość nie było wygodnie w „Formacie” artystycznym. Więc również dlatego ewoluował w brulion osobny. Przede wszystkim jednak dlatego, że wzrosła jego autonomia i odrębność. Wrocławskość była tej autonomii jedną z przyczyn. Jest dosyć oczywiste, że opisanie świata w sztuce możliwe jest tylko z perspektywy lokalnej. Że jedynie tutaj i w tej chwili, a nie gdziekolwiek i nigdy kiedykolwiek może, choć wcale nie musi, otworzyć się w sztuce „światowość” znaczeń i symboli, tęcza przymierza, Boski znak, podniebny most do wszystkiego i autostrada do Centrum - ze wstępu Redaktora do numeru pierwszego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się