Kolejna edycja krakowskiego programu wsparcia dla księgarń kameralnych

Kolejna edycja krakowskiego programu wsparcia dla księgarń kameralnych

Kolejna edycja krakowskiego programu wsparcia dla księgarń kameralnych

Udostępnij

Ogłoszono kolejną edycję programu Kraków jak się pisze! W ramach akcji wsparcie otrzymają księgarnie promujące tytuły objęte Patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Lokalne krakowskie księgarnie to ulubione przez czytelniczki i czytelników punkty na mapie miasta, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie rozwój życia kulturalnego i literackiego. To właśnie dlatego strategia wspierania rozwoju tradycyjnego księgarstwa, obejmująca między innymi system ulg czynszowych w lokalach miejskich oraz program wspierania działalności kulturalnej w księgarniach, stanowi jeden z kluczowych elementów programu Krakowa Miasto Literatury UNESCO. Równie istotnym celem jest zapewnianie wsparcia środowiskom kreatywnym związanych z literaturą i sektorem wydawniczym – to zadanie realizowane jest między innymi poprzez Program Patronacki KMLU.

W roku 2020 w kilkunastu krakowskich księgarniach po raz pierwszy pojawiły się specjalnie oznaczone półki z książkami objętymi patronatem KMLU oraz wyróżnionymi Nagrodą KMLU. Celem akcji Kraków jak się pisze!, organizowanej w ramach pomocowo-ochronnego programu Księgarnie Odporne, było promowanie współczesnej działalności wydawniczej i literackiego dziedzictwa Krakowa, a jednocześnie wspieranie niezależnych księgarń działających w mieście literatury UNESCO. Kontynuowany w 2021 roku program cieszył się powodzeniem wśród krakowskich księgarzy i księgarek, którzy aranżowali witryny i półki z książkami patronackimi KMLU oraz promowali swoje ulubione tytuły patronackie w mediach społecznościowych.

W latach 2015-2021 program Kraków Miasto Literatury UNESCO, którego operatorem jest KBF, objął patronatem ponad 350 książek autorów i autorek związanych z Krakowem oraz jego literackim dziedzictwem. W tym bogatym i różnorodnym zbiorze znaleźć można literaturę piękną i non-fiction, poezję i prozę, lektury dla dorosłego i najmłodszego czytelnika. Rozwinięciem programu książek pod patronatem KMLU jest od 2020 roku Nagroda KMLU, przyznawana twórcom – pisarzom, tłumaczom, redaktorom i ilustratorom – za nowe projekty książkowe w szeroki sposób powiązane z naszym miastem. Listę tytułów objętych patronatem KMLU można znaleźć pod tym linkiem.

Szczegóły na temat zgłoszenia i regulamin akcji można znaleźć pod tym adresem.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 19 kwietnia (wtorek) do godz. 20.00. 

Organizator: KBF – operator programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się