"Świat miniony", Tom Sweterlitsch

"Świat miniony", Tom Sweterlitsch

Kolejna premiera w REBIS-ie: Świat miniony !

Udostępnij

Poznański Dom Wydawniczy REBIS  poleca Państwa uwadze jedną z 10 najlepszych książek 2018 roku wg A.V. Club - "Świat miniony" autorstwa Toma Sweterlitscha.

Morderstwo, porwanie, podróż w czasie i katastrofalny koniec ludzkości – powieść, która zmrozi ci krew w żyłach.

Błyskotliwe i niepokojące połączenie 12 małp i Incepcji.

Nota o książce:

Ostrzeżono ją, że ujrzy rzeczy, których jej umysł nie pojmie.
Agentka specjalna Shannon Moss zostaje wyznaczona do rozwiązania sprawy zamordowania rodziny członka Navy SEAL i odnalezienia jego zaginionej córki. Odkrywa, że żołnierz był astronautą na pokładzie USS Waga, statku, który prawdopodobnie przepadł w najciemniejszych otchłaniach Głębokiego Czasu. Moss zna z własnego doświadczenia traumę powodowaną podróżami w czasie i uważa, że do zbrodni mogły doprowadzić powiązania żołnierza SEAL z przyszłością.  Agentka, zdecydowana odnaleźć dziewczynę, podróżuje w przyszłość, żeby zbadać jej możliwe wersje i znaleźć informacje, które pozwolą rozwikłać współczesne śledztwo. Ku jej przerażeniu przyszłość ujawnia, iż od tego dochodzenia zależy dużo więcej niż los czyjejś rodziny: Shannon na własne oczy widzi wznoszącego się ponad horyzont czasu i gnającego ku teraźniejszości Terminusa – przerażający i ostateczny koniec ludzkości.
Błyskotliwa i niepokojąca powieść Świat miniony, choć jest pełna szokujących pomysłów, pozostaje głęboko ludzką historią.

Opinia o książce:

Zapewniam, że jeszcze nigdy nie czytaliście takiej historii. ( Blake Crouch, autor Mrocznej materii (nominowanej do Książki Roku 2016 Lubimy Czytać)

Nieustraszona, choć okaleczona, i zdeterminowana Shannon Moss jest bohaterką najoryginalniejszej powieści, jaką czytałem od lat. Świat miniony ogromnie mi się podobał. Ta zręczna fabuła osnuta na wątku rozciągającego się na wiele rzeczywistości śledztwa w sprawie morderstwa w intrygujący sposób wymyka się regułom gatunku. Imponująca i psychodeliczna, prowadzi czytelnika przez pięknie przedstawione koleje ludzkiego życia. )Blake Crouch, autor Mrocznej materii)

 Futurystyczna, przerażająca i bezwzględna – Tom Sweterlitsch zabiera czytelników w podróż do innego świata i z powrotem. Podejmijcie tę wyprawę. (Stewart O’Nan, autor Śnieżnych aniołów i Królowej odjazdu)

Zadziwiające połączenie science fiction, thrillera, horroru egzystencjalnego i apokaliptycznej fantastyki.(Kirkus Reviews")

 Kilka słów o autorze:

Tom Sweterlitsch, autor powieści "Jutro, jutro i znów jutro", uzyskał dyplom z teorii literatury i kultury na Carnegie Mellon. Przez kilkanaście lat pracował w Carnegie Library for the Blind and Phisically Handicapped. Mieszka z żoną i córką w Pittsburghu.


Tytuł: Świat miniony
Tytuł oryginału: The Gone World
Autor: Tom Sweterlitsch
Przełożył: Mirosław P. Jabłoński
Seria: S- f
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 4 czerwca 2019
Wydanie: I
Objętość: 416 stron
Oprawa:broszura klejona ze skrzydełkami
Format: 13.5x21.5 cm
ISBN: 978-83-8062-478-8
Cena detaliczna: 34,90 zł

 

Podoba mi się, kupuję:

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się