Konkurs „Pamiętniki pandemii”

Konkurs „Pamiętniki pandemii”

Konkurs „Pamiętniki pandemii”

Udostępnij

Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego ogłaszają konkurs na pamiętniki z czasów pandemii koronawirusa.

Życie naszego społeczeństwa w obecnym, szczególnym okresie, wynikającym z pandemii powinno zostać udokumentowane. Organizatorzy zwracają się do chętnych z prośbą o opisanie, jak wygląda obecnie ich codzienność: jak wygląda ich dzień, codzienne obowiązki, kontakty z bliskimi i znajomymi, jakie są ich rozrywki, jak przebiega ich praca zawodowa – o ile pracują. Ważne są także refleksje i przemyślenia dotyczące otaczającego nas świata w tym niezwykłym czasie.

Badacze pragną na podstawie pamiętników przygotować książkę ilustrującą życie naszego społeczeństwa w tym wyjątkowym okresie.

Organizatorzy zachęcają do przesyłania pamiętników w formie dokumentu tekstowego (.doc, .rtf, .txt, .pdf) lub skanu rękopisu (.jpg lub .pdf) poprzez formularz na stronie.

Dla autorów pamiętników opisujących w sposób najbardziej wszechstronny życie podczas pandemii przewidziane są dwie nagrody po 2500 i dwa wyróżnienia po 500 zł. Ponadto, po przygotowaniu książki ilustrującej życie podczas pandemii, wśród autorów pamiętników zostaną rozlosowane jej egzemplarze.

Pamiętnikami z okresu pandemii jest także zainteresowany miesięcznik „Mały Format”. Zespół redakcyjny wybierze i opublikuje, we fragmentach lub w całości, od 6 do 10 przesłanych na konkurs pamiętników. Autorzy i autorki wybranych prac otrzymają honoraria.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się