Konkurs z książką "Wielkie błędy wielkich naukowców"

Konkurs z książką "Wielkie błędy wielkich naukowców"

Konkurs z książką "Wielkie błędy wielkich naukowców"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Wydawnictwo Jedność z Kielc zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym publikacji Luca Perriego pt. Wielkie błędy wielkich naukowców". 

Nota o książce:

Czy nauka może się mylić? Odpowiedź brzmi: oczywiście, tak! Zresztą nie tylko może, ale nawet powinna. Przecież wszechświat odkrywany jest metodą prób i błędów! Przekonali się o tym bohaterowie tej książki – wielki Einstein, genialny Marconi i wielu innych znanych naukowców, którym nie raz i nie dwa przydarzyły się nietrafione pomysły, nieudane próby, fałszywe teorie, błędy i kosmiczne pomyłki.
Tę pełną humoru książkę powinno przeczytać każde dziecko, które martwi się, że nie zawsze dostaje najlepsze oceny ze swojego ulubionego przedmiotu. Szczególnie, jeśli tym przedmiotem jest matematyka, fizyka lub chemia. Nie ma lepszego sposobu, by zainspirować młodego człowieka, dodać mu wiary w siebie i przekonać go, że warto rozwijać swoje pasje, nawet gdy czasami coś się nie udaje! Bo przecież nie chodzi o to, aby być nieomylnym, ale o to, aby nigdy się nie poddawać.
Publikacja składa się z pięciu rozdziałów, które bardziej przypominają wciągającą powieść pełną perypetii niż książkę popularnonaukową.

Zapraszamy w podróż szlakiem najbardziej osobliwych asteroid w dziejach nauki, na pokładzie statku kosmicznego, którym dowodzi Luca Perri i który Tuono Pettinato ozdobił swoimi zabawnymi rysunkami.

Recenzja książki „Wielkie błędy wielkich naukowców”

„Chcecie poczytać o naukowcach, którzy się mylili, a jednak osiągnęli sukces? Proszę bardzo! W tej książce znajdziecie mnóstwo ciekawych spostrzeżeń, które nasuwają jeden wniosek: geniusz rodzi się wśród błędów. I jest to szalenie inspirujące do pracy nad sobą. Bo nikt nie jest idealny i każdy może mieć w sobie namiastkę geniuszu.” Przeczytaj więcej na: ksiazkiweterze.pl

Pytania konkursowe:

 

1. Opisz trzy stereotypowe cechy kojarzące ci się z naukowcem?
2. Wymień nazwisko wynalazcy, którego w wieku 30 lat uznano za geniusza XX wieku?
3. Podaj dwa największe sukcesy Luca Perriego autora pracy "Wielkie błędów wielkich naukowców"


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 4 maja 2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując "Konkurs z książką "Wielkie błędy wielkich naukowców". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy prawidłowe wylosowane odpowiedzi zostaną nagrodzone publikacją Luca Perrriego pt. Wielkie błędy weilkich naukowców".

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z książką "Wielkie błędy wielkich naukowców"". Na konkurs napłynęły 51 odpowiedzi w tym 46 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. luizkam@gmail.com

2.  be2e7abd@interia.pl

3. sylwiagilewska@wp.pl


Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu wydawnictwo Jedność z Kielc

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się