Konkurs ze wspomnieniami  „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza "

Konkurs ze wspomnieniami „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza "

Konkurs ze wspomnieniami „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Oficyna Wydawnicza ATUT  zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Krzysztofa Czai
pt. „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza ".

Powieść o dzieciach urodzonych po wojnie, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, we Wrocławiu oraz ich rodzicach przybyłych ze Lwowa, Wileńszczyzny, z Kresów Wschodnich i Małopolski.

To saga rodzinna wpisana w koloryt poniemieckich kamienic oraz starych podwórek z nieodłącznym trzepakiem, której akcja rozgrywa się na Nadodrzu, a więc w jednym z najbardziej niebezpiecznych rejonów Wrocławia, nazywanym drugim Trójkątem Bermudzkim. To historia rodzinna Jana i Marianny, ich dzieci, a także ich kolegów z tej samej dzielnicy, sąsiadów z kamienicy, krewnych i przyjaciół, pracowników gazowni, zajezdni tramwajowej i ciepłowni, ojców i matek, a także okolicznych meneli i drobnych złodziejaszków. To wreszcie historia trudnego, ale jakże barwnego dzieciństwa, okresu dojrzewania i wchodzenia w dorosłość kumpli z boiska, muszkieterów, uczniów pobliskiej podstawówki z łobuzerską fantazją i skłonnością do draki.

Jednym słowem – literacka próba rewitalizacji świata, którego już nie ma…

Fragment posłowia:

Od tej powieści nie sposób się oderwać. Ma się przed oczyma realia okolic ulicy Pomorskiej. Ulicę tę doskonale pamiętam z dzieciństwa, ponieważ chodziło się tak do dentystki, pani Łubczyńskiej, przez fascynujący most Pomorski nad stromo spadającą wodą, obok zabytkowqej elektrowni.[...].
Książkę dałam do przeczytania także  sąsiadce - wychowanej przy ulicy Gdańskiej[...] Okazało się, że podziela moje odczucie: "Powieść czyta się jednym tchem. Działa na wyobraźnię jak film". - prof. dr hab. Dorota Heck

Pytania konkursowe:

 

1. Jak nazywano dzielnicę Nadodrze?

2. Wymień pasje Krzysztofa Czai, autora wspomnień "Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza"?
3. Wymień dwie przewodnie cechy mieszkańca wrocławskiego Nadodrza?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 10 maja 2021 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując Konkurs ze wspomnieniami  „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza".  Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Dwie wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone wspomnieniami Krzysztofa Czai "Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza".

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu  ze wspomnieniami  „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza" Na konkurs napłynęły 26 odpowiedzi w tym 21 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. mnurgacz@gmail.com

2. annaurg00@gmail.com

3. kontakt.dail@gmail.comNagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Oficyna Wydawnicza ATUT z Wrocławia oraz Redakcja Portalu Księgarskiego

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się