Krzysztof Wielicki. "Piekło mnie nie chciało"

Krzysztof Wielicki. "Piekło mnie nie chciało"

Krzysztof Wielicki. "Piekło mnie nie chciało" - premiera 27 listopada br.

Udostępnij

Nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się biografia wybitnego himalaisty, laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań Krzysztofa Wielickiego. Autorami książki „Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało" są Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski - duet, który na swoim koncie ma bestsellerowe opowieści o Jerzym Kukuczce i Mirosławie Hermaszewskim.

Wielu próbuje, wciąż zawzięcie zapisuje swoją historię. Ale kto napisze taką, która naprawdę ma znaczenie? Ja miałem szczęście - przyznaje Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych himalaistów w historii. To piąty człowiek na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników; laureat Złotego Czekana za całokształt dokonań, członek prestiżowego The Explorers Club.

„Krzystof Wielicki. Piekło mnie nie chciało", reporterska biografia, to historia m.in o determinacji w dążeniu do celu, sztuce cierpienia, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces. To także opowieść o tym, jak bardzo zmieniło się środowisko wspinaczy: od pełnych pasji amatorów do skupionych na sobie profesjonalistów. 

Jej autorzy to znany duet Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski - twórcy m.in. opowieści o Jerzym Kukuczce i Mirosławie Hermaszewskim. Na co dzień pracują w katowickim oddziale „Gazety Wyborczej". 

Przez wiele lat z zazdrością patrzyliśmy na innych. Brytyjczycy, Włosi, Niemcy, Hiszpanie, Japończycy zapisywali się w historii. My nie - więc, gdy już mogliśmy, z zapałem zaczęliśmy zapełniać ostatnie już puste kartki pod tytułem: Złota era polskiego himalaizmu. Jestem częścią tej opowieści.  (fragment)

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się