Kwietniowa zapowiedź REBIS-u: Katarzyna Olkowicz,  A tam, cicho być! Biografia Bohdana Smolenia

Kwietniowa zapowiedź REBIS-u: Katarzyna Olkowicz, A tam, cicho być! Biografia Bohdana Smolenia

Kwietniowa zapowiedź REBIS-u: Katarzyna Olkowicz, A tam, cicho być! Biografia Bohdana Smolenia

Udostępnij

Poznański Dom Wydawniczy REBIS anonsuje wydanie biografii Bohdana Smolenia, jednego z największych artystów polskiej sceny, piórem Katarzyny Olkowicz pod znamiennym tytułem
 "A tam, cicho być!"

Blaski i cienie życia Bohdana Smolenia ukazane we wszystkich barwach tęczy


Trudno znaleźć osobę tak pełną skrajności jak Bohdan Smoleń – jeden z największych artystów polskiej sceny. Utalentowany kabareciarz i aktor. Miłośnik zwierząt stroniący od ludzi. Postać komiczna i tragiczna zarazem.

Wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył niezapomniany duet w poznańskim kabarecie Tey, budząc salwy śmiechu jak Polska długa i szeroka. Przez lata wywoływał uśmiech na ustach milionów rodaków. Blask sceny nie docierał jednak do jego życia prywatnego. A ono toczyło się w cieniu ogromnych tragedii – śmierci syna i żony.

A tam, cicho być! to biografia człowieka budzącego wiele kontrowersji, od zachwytów po żal i gorycz. Człowieka, który potrafił być dobry, ale i przykry dla osób dla niego ważnych. Angażującego się, by za chwilę od zbyt bliskich relacji uciekać. W ostatnich latach życia schorowanego i wręcz odpychającego.

Człowieka, którego tak naprawdę niewiele osób znało i rozumiało. Człowieka, który być może nie znał i nie rozumiał sam siebie.


Kilka słów o autorze:

Katarzyna Olkowicz – dziennikarka i reporterka związana z wieloma tytułami prasowymi, m.in. „Expressem Wieczornym” i „Vivą!”. Była zastępcą redaktora naczelnego w „Pani”, „Zwierciadle” oraz „Twoim Stylu”. Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz psychologii społecznej SWPS. Autorka i współautorka książek, m.in. Serca bicie. Biografia Andrzeja Zauchy oraz Nietypowy mundurowy (Dom Wydawniczy REBIS).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się