Jedność - Wakacje z książkami
Literatura czeska na 10. WTK.

Literatura czeska na 10. WTK.

Literatura czeska na 10. WTK.

Udostępnij

Polecamy Państwa uwadze piątkowy blok spotkań poświęcony literaturze czeskiej podczas 10. Warszawskich Targów Książki. Ministerstwo Kultury Czech i Biblioteka Ziemi Morawskiej w Brnie zapraszają na spotkania adresowane w głównej mierze do profesjonalistów, w tym wydawców. Na dyskusję organizowaną w ramach 2. edycji cyklu „Polsko-czeska wiosna literatury”, miłośników czeskiej literatury i kultury zapraszają Mazowiecki Instytut Kultury i Czeskie Centrum w Warszawie.

 

Ministerstwo Kultury Czech i Biblioteka Ziemi Morawskiej w Brnie zapraszają na spotkanie „Program wsparcia przekładów literackich Ministerstwa Kultury Czech”, podczas którego Eva Klíčová przedstawi program wsparcia tłumaczeń. Prezentacja adresowana do wydawców i środowiska profesjonalnego będzie tłumaczona z języka czeskiego na polski. Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 maja, o godz. 14.00 w sali Londyn C. Następnie o 15.30 rozpocznie się spotkanie informacyjne dla polskich wydawców literatury dla dzieci pn. „Aktualności z literatury czeskiej dla dzieci – propozycje tłumaczeń”. Uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zdobycia grantu na wydanie czeskich książek oraz o wsparciu mobilności pisarzy. Zostaną również przedstawione źródła informacji o literaturze czeskiej oraz książki dla dzieci i młodzieży, które w ciągu ostatnich lat cieszyły się powodzeniem, a których nie znają polscy czytelnicy. Prezentację w języku angielskim poprowadzi Michala Čičváková (Czeskie Centrum Literackie).

Miłośników czeskiej literatury zapraszamy także na spotkanie „Czechy (wy)tłumaczone”. Czy Czesi to rzeczywiście „Pepicy”? z udziałem tłumaczy z języka czeskiego, którzy zaprezentują swoje spojrzenie na czeską literaturę, kulturę i historię (24 maja, godz. 17.00, sala Londyn C). W dyskusji zorganizowanej przez Mazowiecki Instytut Kultury i Czeskie Centrum w Warszawie udział wezmą: Olga Czernikow, Katarzyna Dudzic-Grabińska, Renata Putzlacher, Julia Różewicz, Leszek Engelking, Andrzej Jagodziński i inni. W roli moderatorki wystąpi Lucie Zakopalová z Instytutu Polskiego w Pradze. Spotkanie odbywa się w ramach 2. edycji „Polsko-czeskiej wiosny literatury 2019” dla miłośników literatury i kultury Polski i Czech. Organizatorami są: Mazowiecki Instytut Kultury i Czeskie Centrum w Warszawie. Szczegóły wydarzeń „Polsko-czeskiej wiosny literatury 2019”: https://www.mik.waw.pl.

Doniosłym akcentem na Targach będzie uroczyste podpisanie memorandum o prezentacji Republiki Czeskiej jako gościa honorowego Warszawskich Targów Książki w 2020 r. (sobota, 25 maja, godz. 10.40, Kanapa Literacka – scena główna), w którym udział weźmie Minister Kultury Republiki Czeskiej, Antonín Staněk.

Serdecznie zapraszamy!

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się