Muzeum Narodowe świętuje 160-lecie istnienia

Muzeum Narodowe świętuje 160-lecie istnienia

Muzeum Narodowe świętuje 160-lecie istnienia

Udostępnij

Muzeum Narodowe w Warszawie będzie obchodzić swoje 160. urodziny! Z tej okazji w najbliższy weekend instytucja przygotowała wiele atrakcji. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w spacerach miejskich, oprowadzaniach po galeriach, a nawet wykonać pamiątkową fotografię w towarzystwie postaci znanych z dzieł sztuki.

Świętowanie urodzin Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp do Muzeum oraz udział we wszystkich wydarzeniach związanych z obchodami jest bezpłatny. W środku będzie można zobaczyć wystawę czasową „Chagall”, gdzie prezentowane jest 14 obrazów słynnego malarza. Będzie to też okazja do zobaczenia wystawy „Stan rzeczy”, opowiadającej o rzeczach codziennego użytku z różnych epok. Za darmo odwiedzić będzie można też Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, czyli oddział Muzeum Narodowego.

Oprócz wystaw czasowych dostępnych w muzeum na co dzień, w czasie obchodów urodzin Muzeum Nardowego będzie można zobaczyć też specjalnie przygotowane na tę okazję atrakcje. W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego staną wielkoformatowe wydruki postaci w historycznych strojach, z którymi chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcia. Dla najmłodszych przewidziane są również animacje w języku polskim i ukraińskim, i oprowadzanie po stałych galeriach muzeum. Odbędą się tam też spotkania z opiekunami zbiorów oraz spacery miejskie.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów będzie niezapomniany koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne. To muzycy prezentujący głównie piosenki przedwojenne, które w tamtych czasach można było usłyszeć na rewiach, dansingach, a nawet na ulicach Warszawy. Muzycznych wrażeń nie zabraknie także w niedziele, gdyż wówczas na Dziedzińcu Lorentza rozbrzmią piosenki Jerza Igora. Formacja wykona utwory ze swojego ostatniego albumu „Wyspa”.

Obchody 160. urodzin Muzeum Narodowego w Warszawie rozpoczną się 21 maja w sobotę o 11:00.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń można przeczytać tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się