Wydawnictwo Jedność
Narodowe Pisanie Wierszy

Narodowe Pisanie Wierszy

Narodowe Pisanie Wierszy

Udostępnij

Od rana w całej Polsce trwa Narodowe Pisanie Wierszy. Ty także możesz wziąć udział! Piszemy wiersz doraźny, który ma mniejszy lub większy związek z dzisiejszym dniem.

To może być utwór klasyczny, może być też wolny. Sonet, sestyna – nie ma żadnych ograniczeń formalnych. Ważne, by wiersz powstał właśnie dzisiaj. Podstawowym warunkiem udziału jest przesłanie gotowego tekstu za pomocą specjalnego formularza (link poniżej) do godziny 23:59.

Organizatorzy akcji podkreślają, że najważniejsze są sam akt twórczy i powstanie tekstów poetyckich, które będą rozgrywać się w tym samym dniu. Efektem finalnym poetyckiego eksperymentu będzie prezentacja napisanych 4 czerwca wierszy podczas festiwalu Stacja Literatura 23 w dniach 13–15 września w Stroniu Śląskim i Siennej. Każdy, kto dzisiaj prześle swój wiersz i wybierze się na najstarszy polski festiwal literacki, weźmie udział w specjalnym konkursie.

By wiersz był brany pod uwagę w konkursie, musi znaleźć się w nim wydarzenie, cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie 4 czerwca 2018 roku. Ten element będzie podlegać weryfikacji organizatorów wybierających wiersze do lektury podczas Stacji Literatura 23 w ramach Live Setu. Tekst musi być wysłany dzisiaj do godziny 23:59. Wiersze, które zostaną wysłane po tym terminie, nie będą brane pod uwagę.

Narodowe Pisanie Wierszy organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w sezonie zimowym w wybranym terminie w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort.

Wyślij zgłoszenie >>>

https://bit.ly/2tp85Ex

 

Dołącz do wydarzenia >>>

https://bit.ly/2Hs757X

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się