Nowa edycja Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera

Nowa edycja Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera

Nowa edycja Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera

Udostępnij

Otwarte zapisy do nowej edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Lista zgłoszeń do kolejnej, 23. edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera została otwarta. 

Wyróżnienie przyznawane jest osobom, które wartości bliskie ks. Józefowi Tischnerowi – takie jak dialog, godność, solidarność – wcielają w życie, realizując je zarówno słowem, jak i czynem.

Do tej pory w gronie laureatów Nagrody znaleźli się między innymi: Barbara Skarga, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak, Ryszard Kapuściński, ks. Michał Heller, Wojciech Jagielski, Wacław Hryniewicz OMI, Henryka Krzywonos, ks. Tomáš Halík, Karol Modzelewski, Janina Ochojska, Wiktor Osiatyński, Jakub Wygnański, Jerzy Szacki, Łukasz Lamża, s. Małgorzata Chmielewska, Zbigniew Nosowski, Grupa Granica, warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.

W 2023 roku, tak jak w roku ubiegłym, Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach : za myślenie wyrażone w książce lub cyklu publikacji, które stanowiłoby kontynuację Tischnerowskiego „myślenia według wartości”, oraz za działanie, czyli inicjatywy duszpasterskie lub społeczne kierujące się wartościami głoszonymi przez ks. Józefa Tischnera.

W tym roku kapituła wyłoni w każdej kategorii troje nominowanych, których nazwiska poznamy jesienią. Spośród nich kapituła wybierze następnie po jednym laureacie. Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas Gali Nagrody w listopadzie br.

Zachęcamy do nadsyłania kandydatur do Nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2023 roku. Prosimy  wysyłać je na adres:  janas@znak.com.pl

Kinga Janas, Nagroda im. ks. J. Tischnera
Wydawnictwo Znak
ul. Kościuszki 37
30-105 Kraków

Więcej informacji na temat Nagrody oraz jej Regulamin znaleźć można na stronie:  https://nagrodatischnera.pl/
Fundatorem Nagrody jest ERGO Hestia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się