Nowe teksty w Palimpseście nr 3/2019

Nowe teksty w Palimpseście nr 3/2019

Nowe teksty w Palimpseście nr 3/2019

Udostępnij

W Palimpseście czekają na Państwa nowe teksty! W sierpniu szczególnie pamiętamy o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, Barbara Toruńczyk przywołuje jego postać i przypomina, że Warszawa jest miastem dwóch powstań.

Z poezją Baczyńskiego dobrze korespondują wiersze z debiutanckiego tomu pt. „1" autorstwa Łukasza Kamińskiego, które przedpremierowo publikujemy w Palimpseście. Zamieszczamy także na naszych łamach wiersze Jakuba Dolatowskiego i Krzysztofa Siwczyka.

Adam Szczuciński to autor znakomitych małych próz na temat Włoch. Tym razem prezentujemy jego wspomnienie o kawie, tej pitej w weneckich kawiarniach i neapolitańskich barach, zaś Ewa Bieńkowska omawia pisarstwo o Niemczech mistrza eseju Jerzego Stempowskiego.

Na początku roku ukazała się w Polsce długo oczekiwana biografia Józefa Czapskiego – „Prawie nic" autorstwa Erica Karpelesa, która okazała się wielkim sukcesem. Mikołaj Nowak‑Rogoziński napisał o niej i zebrał opinie ogłoszone w światowych mediach. Publikujemy również wywiad z Erikiem Karpelesem, który opowiada o sobie i źródłach swojej fascynacji Czapskim.


Zapraszamy do lektury!
» więcej
pod_okupacja
„Pod okupacją. Listy"
Polecamy korespondencję Stefanii Baczyńskiej, matki Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, z Kazimierzem Wyką. Tamże listy Gajcego, Andrzejewskiego, Turowicza, Miłosza – wszystkie o tym, jak „nie tracić czasu pod okupacją".
» kup teraz
zl_85
„Zeszyty Literackie" nr 85
Nieznane szkice Jerzego Stempowskiego. Jego sylwetka przedstawiona przez Wojciecha Karpińskiego i Jana Zielińskiego. Roberto Salvadori ukazuje mit i magię kina. O tragedii wysiedleń i wypędzeń w Europie XX wieku pisze Karl Schloegel.
» kup teraz
zl_103
„Zeszyty Literackie" nr 103
Portrety miast: Wenecja, pióra Hugo von Hofmannsthala,
Świadectwa: Marek Edelman, wspomnienie z powstania warszawskiego.
» kup teraz
zl_60
„Zeszyty Literackie" nr 60
Seria „ZL" o Wenecji: Ewa Bieńkowska, Joanna Pollakówna, Roberto Salvadori, Edmonde Charles-Roux – Serenissima widziana ich oczyma. Wojciech Karpiński o berlińskiej wyspie muzeów.
» kup teraz

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się