O granicach i pograniczach. Druga edycja „OKOlic Literatury”

O granicach i pograniczach. Druga edycja „OKOlic Literatury”

O granicach i pograniczach. Druga edycja „OKOlic Literatury”

Udostępnij

W dniach 25-27 września 2020 odbędzie się druga edycja festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction „OKOlice Literatury”. Tematem przewodnim tej edycji będą granice i pogranicza.

W ciągu trzech dni festiwalowych (piątek-niedziela) organizatorzy zapraszają do trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, na wydarzenia ujęte w trzy bloki tematyczne. Zaplanowano spotkania autorskie z twórcami literatury faktu i panele dyskusyjne z udziałem autorów i ekspertów. „Liczymy na aktywny udział publiczności w tych dyskusjach - także udział ONLINE. Ubiegłoroczny festiwal utwierdził nas w przekonaniu, że potrafią one być naprawdę zajmujące. Trzy spośród wydarzeń będą tłumaczone na język migowy. Na uczestników czekają też dwa wydarzenia towarzyszące: spacer tematyczny i spektakl teatru stolikowego. Dla dzieci przygotowaliśmy interaktywne spotkanie autorskie, warsztaty pisarskie, a dla młodszej młodzieży warsztaty wokół książki »Mury«” – informują organizatorzy.

Pierwszego dnia, który przebiegnie pod hasłem „Europa bez granic”, odbędzie się między innymi spotkanie z Agnieszką Wójcińską, dyskusja z Ziemowitem Szczerkiem i Jurijem Andruchowyczem, a młodzież spotka się na warsztatach prowadzonych przez Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera.

Drugi dzień, zatytułowany „Polska. Ludzie i terytorium” upłynie na spotkaniach autorskich (m.in. z Cezarym Łazarewiczem) i na dwóch dyskusjach: o życiu na pograniczach, przenikaniu się kultur i o funkcjonowaniu społeczeństwa poszukującego swojego miejsca między centrami, często na granicy, między wsią a miastem. Dla dzieci przygotowano spotkanie interaktywne z Katarzyną Ryrych i warsztaty z Danielem Odiją.

Dzień trzeci poświęcony będzie tematyce „Świat. Pogranicze w ogniu”. Przygotowano spotkanie online z Pawłem Smoleńskim i panel dyskusyjny „Konflikty na ziemi bez granic”, a na zakończenie teatr stolikowy, dotyczący życia na pograniczu, poszukiwania własnej tożsamości, w wykonaniu Ewy Sobczak i Ewy Sobiech.
Wydarzeniem towarzyszącym będzie spacer z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem.

W związku z obecną sytuacją, część gości będzie obecna online, na wydarzenia będą obowiązywać bezpłatne wejściówki (dostępne w serwisie Evenea od 14 września), a na warsztaty dla dzieci i młodzieży zapisy mailowe (promocja@mbp.szczecin.pl). Ilość miejsc w związku z tym będzie ograniczona – tym bardziej należy zgłaszać się po wejściówki tylko wtedy, gdy jest się pewnym swojej obecności na wybranym wydarzeniu. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może wykorzystać pobranej wejściówki, proszony jest o zgłoszenie tego faktu organizatorom, aby zwolnić miejsce dla innych uczestników. Należy takż…e pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odstępu). Regulamin wydarzenia będzie dostępny na miejscu i jest do wglądu na stronie okoliceliteratury.pl. Uczestnicy będą zobowiązani również wypełnić odpowiednie oświadczenie w związku z pandemią COVID-19.

Organizatorzy zapraszają do czynnego udziału w Festiwalu – w spotkaniach, dyskusjach i wydarzeniach, z których bez wątpienia można wiele się dowiedzieć o otaczającym nas świecie. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej okoliceliteratury.pl.

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się