"To był człowiek", Jeffrey Archer

"To był człowiek", Jeffrey Archer

Ostatnia część cyklu "Kroniki Clifftonów" Jeffreya Archera pt. "To był człowiek"

Udostępnij

Do księgarń trafiła dziś ostatnia część cyklu „Kroniki Clifftonów” Jeffreya Archera pt. To był człowiek. To czas na podsumowania. Co mówi o niej sam autor?

Kiedy skończyłem 70 lat, potrzebowałem czegoś na czym mógłbym się skupić, czegoś co by mnie pchało do przodu. Szybko zdałem sobie sprawę, że napisanie serii książek o rodzinie Cliftonów sprawi, że będę pracował intensywnie i nieprzerwanie przez najbliższych 5 lat. Taki był pierwszy zamysł i cel…”. Cały materiał odsłuchać można poniżej:

https://youtu.be/Y7nK1_6Tp00


Na początku powieści pada strzał, ale kto pociągnął za spust, kto żyje i kto zginął?


Giles Barrington dowiaduje się prawdy o swojej żonie. Harry Clifton zaczyna pisać dzieło życia, a Emma dostaje niespodziewaną propozycję od Margaret Thatcher. Sebastian Clifton obejmuje stanowisko prezesa banku Farthings Kaufman, a jego utalentowana córka wpada w poważne kłopoty. Lady Virginia wciela w życie kolejny szalony pomysł na zdobycie dużych pieniędzy.
W druzgocącym zwrocie akcji na Cliftonów spada tragedia, gdy jedno z nich dowiaduje się o szokującej diagnozie, która zaburzy życie wszystkich członków rodziny.

Kilka słów o autorze:

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: Ale to nie wszystko..., Więzień urodzenia, Pierwszy między równymi, Sprawa honoru, Na kocią łapę.
Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów” ukazały się dotychczas: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza i W godzinie próby.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się