Oświadczenie Koalicji Letnich Festiwali Literackich

Oświadczenie Koalicji Letnich Festiwali Literackich

Oświadczenie Koalicji Letnich Festiwali Literackich

Udostępnij

W miniony weekend organizatorki i organizatorzy wydarzeń zrzeszonych w Koalicji Letnich Festiwali Literackich spotkali się online, by przedyskutować obecną sytuację i jej wpływ na zaplanowane wydarzenia. Poniżej publikujemy ich oświadczenie.

Przede wszystkim chcemy zapewnić, że jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie, pracujemy w podgrupach nad wspólnymi projektami i wspieramy się wzajemnie. Mamy ambitne plany, ten dziwny czas ich nie przekreśla, choć oczywiście ma na nie duży wpływ.

Mamy świadomość, że literatura i kultura stanowią dla Państwa odskocznię od codziennych trosk. Staramy się więc potraktować obecną sytuację jako wyzwanie i podejść do niej kreatywnie. Zespoły przygotowujące festiwale pracują programowo, rozpatrując jednocześnie różne możliwe scenariusze rozwoju wypadków. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja latem, dlatego nie możemy nikogo zapewnić, że nasze wydarzenia odbędą się w formie i miejscach, do których przywykła już ich publiczność. Rozpatrujemy możliwości przeniesienia ich (w całości lub częściowo) do sieci, skrócenia, ograniczenia liczby widzów, połączenia i odwołania. Przy podejmowaniu decyzji kierować się będziemy oficjalnymi wytycznymi, obowiązującymi przepisami oraz troską o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno uczestników jak i organizatorów naszych imprez.

Zapraszamy do śledzenia naszych festiwali w sieci, a działań Koalicji pod hashtagiem #koalicjaletnichfestiwaliliterackich.

I przypominamy #zostanwdomu – jeśli tylko mają Państwo tę możliwość. Instytucje organizujące nasze festiwale, związane z nimi autorki i autorzy już dziś prowadzą swoją działalność w sieci”.

#KoalicjaLetnichFestiwaliLiterackich to:

Izabelińskie Spotkania z Książką

Non-fiction. Festiwal reportażu Kraków

Festiwal Góry Literatury – Nowa Ruda

Festiwal Stolica Języka Polskiego – Szczebrzeszyn

Zakopiański Festiwal Literacki

Patrząc na Wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm – Buda Ruska

Literacki Sopot

MiedziankaFest

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się