Pasmo OFF na Festiwalu Miłosza

Pasmo OFF na Festiwalu Miłosza

Pasmo OFF na Festiwalu Miłosza

Udostępnij

Festiwal Miłosza, którego 8. edycja upłynie pod hasłem „Zdobycie władzy”, po raz kolejny uwolni przestrzeń miasta dla eksperymentalnej poezji. Scena, mikrofon, ruch i głos, a przede wszystkim niezgoda na zastaną rzeczywistość – to atrybuty tegorocznego pasma OFF na Festiwalu Miłosza.

Zdobywanie władzy wymaga przekraczania granic. Goście tegorocznego pasma OFF w swojej wypowiedzi artystycznej dalecy są od podążania utartymi ścieżkami. Athena Farrokhzad, pochodząca z Iranu poetka, krytyczka i tłumaczka przekroczy granice formy poetyckiej. Nie inaczej będzie w przypadku Tatev Chakhian – armeńskiej poetki, która poezję łączy ze sztuką wizualną – i Jurija Zawadskiego, mieszkającego w Tarnopolu poety i performera. Landschaft, czyli dwoje młodych poetów-eksperymentatorów, Grigory Semenchuk (Lwów) i Ulrike Almut Sandig (Berlin), połączy własne wiersze z hip hopem, elektropunkiem i muzyką pop. Swoją twórczość przedstawią też Koraly Dimitriadis – cypryjsko-australijska poetka i aktorka, autorka tomiku „Love and F—k Poems”, który w Australii zyskał status bestsellera – oraz Jakub Kornhauser, poeta, eseista, laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Czy nas dobrze słychać? O odpowiedni poziom decybeli i lirycznego łomotu zadba SIKSA. „Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów & clickbaitowa kontrowersja” – pisze o sobie najbardziej punkowa poetka w Polsce. Sorry, tak teraz wygląda punk.

OFF sięgnie po to, co nieznane, ale nie zabraknie też stałych punktów charakterystycznych dla tego pasma festiwalowego. W Kolanko No 6 czeka nas slam poetycki, w którym o władzę nad publicznością poeci powalczą z użyciem jedynych dopuszczalnych w tej walce broni – słowa i mikrofonu. Towarzyszyć im będzie międzynarodowy performans projektu Drop the Mic (Islandia, Estonia, Norwegia). OFF to publiczność.

Tradycją tego pasma stało się, że widzowie festiwalu wchodzą w rolę jego twórców. Na młodej scenie pasma OFF uczniowie krakowskiego liceum podsumują projekt Engage! Young Producers. Głos zabiorą także redaktorzy kwartalnika KONTENT, którego celem jest stworzenie niezależnej platformy wymiany myśli między młodymi autorami. Podczas festiwalu odbędzie się premiera nowego numeru czasopisma.

Organizatorami Festiwalu Miłosza są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się