Pierwsze nabory projektów mobilności artystów i pracowników sektora kultury w ramach drugiej edycji programu i-Portunus otwarte!

Pierwsze nabory projektów mobilności artystów i pracowników sektora kultury w ramach drugiej edycji programu i-Portunus otwarte!

Pierwsze nabory projektów mobilności artystów i pracowników sektora kultury w ramach drugiej edycji programu i-Portunus otwarte!

Udostępnij

9 grudnia 2020 zostały uruchomione dwa nabory projektów mobilności twórców i profesjonalistów sektora kultury w ramach dredycja pilotazowa,ugiej edycji pilotażowego programu i-Portunus.

ramach uruchomionych naborów o dofinansowanie projektów mobilności ubiegać mogą się artyści i pracownicy sektora kultury związani z dwoma obszarami:

Projekty mobilności można będzie zrealizować w okresie 2 czerwca – 30 listopada 2021 roku – w zależności od rozwoju pandemii COVID-19 i możliwości realizacji wyjazdów. Mobilności mogą trwać od 70 do 60 dni.

Maksymalne dofinansowanie na osobę wynosi 3000,00 €.

Termin złożenia wniosku upływa 28 lutego 2021.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie programu i-Portunus: www.i-portunus.eu


Otwarcie kolejnych naborów zapowiadane jest na:

  • 15 stycznia 2021 – nabór mobilności w obszarze architektury
  • 15 lutego 2021 – nabory mobilności w obszarach muzyki i dziedzictwa kulturowego.

i-Portunus to pilotażowy program mobilności twórców i profesjonalistów sektora kultury realizowany w ramach programu Kreatywna Europa 2014–2020. Program powraca z opóźnieniem ze względu na pandemię COVID-19 – początkowo uruchomienie drugiej edycji pilotażu planowane było na wiosnę 2020 roku, stało się to jednak niemożliwe ze względu na rozwój pandemii i wprowadzony lockdown.

W ramach drugiej edycji pilotażu od końca 2020 roku mają zostać otwarte nabory projektów międzynarodowych mobilności artystów i profesjonalistów sektora kultury z i w ramach krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa.

Program mobilności i-Portunus wdrażany jest przez dwa konsorcja:

  • Goethe-Institut, Institut Français oraz fundacja Izolyatsia – realizują program mobilności indywidualnych i grupowych (do 5 osób) dla twórców i pracowników sektora kultury
  • European Cultural Foundation wraz z partnerami wdrażać będzie program mobilności oparty na sieci instytucji goszczących.

Informacje o wszystkich rodzajach naborów udostępniane będą na stronie internetowej programu i-Portunus: www.i-portunus.eu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się