Powstał oficjalny plakat Roku Wisławy Szymborskiej

Powstał oficjalny plakat Roku Wisławy Szymborskiej

Powstał oficjalny plakat Roku Wisławy Szymborskiej

Udostępnij

Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprezentowała oficjalny plakat Roku Wisławy Szymborskiej. Autorem projektu jest Piotr Depta-Kleśta Posters, finalista 13. edycji konkursu APH. Na plakacie wykorzystano zdjęcie Wisławy Szymborskiej autorstwa Michała Rusinka. 

O tym, że Wisława Szymborska będzie jedną z patronek 2023 roku zdecydował Senat Rzeczypospolitej Polskiej w uchwale przyjętej 16 listopada 2022. Polska noblistka urodziła się urodziła się 2 lipca 1923 roku w Kórniku w Wielkopolsce, na 2023 rok przypada zatem 100. rocznica jej urodzin. 

Instytucją szczególnie zaangażowaną w obchody Roku Szymborskiej będzie z całą pewnością działająca z Krakowie Fundacja Wisławy Szymborskiej powołana na podstawie zapisu testamentowego poetki. Do włączenia się w obchody Roku Szymborskiej zaproszone są jednak także instytucje, zarówno w kraju, jak i zagranicą.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się