27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek -  Pióro Fredry

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek - Pióro Fredry

Poznaliśmy nominacje do Pióra Fredry

Udostępnij

Pięć książek wydanych w tym roku zostało nominowanych w konkursie edytorskim Pióro Fredry. Zwycięzca zostanie ogłoszony 29 listopada podczas inauguracji 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

W tym roku do konkursu zgłoszono 145 tytułów z 53 wydawnictw. Jury zakwalifikowało do finału pięć książek: Małego księcia Antoine’a de Saint-Exupery’ego wydanego przez Znak Emotikon, antologię O krok od nich. Przekłady z poetów amerykańskich Piotra Sommera wydaną przez Karakter, książkę eseistyczną Tuż obok Wojciecha Nowickiego wydaną przez Wydawnictwo Czarne i Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Zwierzyniec. Okazy wybrane Macieja Byliniaka i Ewy Stiasny (wyd. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Dwie Siostry) oraz pozycję Oto sztuka polskiego plakatu Doroty Folgi-Januszewskiej i Lecha Majewskiego wydaną przez Wydawnictwo Bosz.

Przewodniczący jury prof. Maciej Cieński podkreślił, że książki zgłoszone do konkursu pokazują stabilność polskiej sztuki edytorskiej. „Znakomita większość zgłoszonych książek prezentuje wysoki poziom edytorski. Tak wysoki poziom nie świadczy jedynie o modyfikacji podejścia wydawców, ale też o tym, że czytelnik wie czego szukać. Dziś bestsellerem nie będzie książka, która jest pod względem edytorskim siermiężna” – powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej profesor Cieński.

Laureat Pióra Fredry zostanie ogłoszony 29 listopada podczas inauguracji 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Targi odbędą się w Hali Stulecia. W tym roku zaprezentuje się na nich prawie 160 wystawców. Obędzie się 100 spotkań autorskich. Gościem honorowym tragów będą pisarze z Węgier. Targi zakończą się 2 grudnia.

Pióro Fredry to jedyny w Polsce konkurs edytorski.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się