Inteligenci w bezpiece: Brystygier, Humer, Różański”, Paweł Sztama,

Inteligenci w bezpiece: Brystygier, Humer, Różański”, Paweł Sztama,

Premiera ebooka „Inteligenci w bezpiece: Brystygier, Humer, Różański”

Udostępnij

Z przyjemnością pragniemy  poinformować o premierze ebooka „Inteligenci w bezpiece: Brystygier, Humer, Różański”autorstwa Pawła Sztamy.

Czy inteligencja idzie w parze z okrucieństwem? Czy na czele zbrodniczej instytucji mogą stanąćdobrze wykształcone osoby? Paweł Sztama w książce„Inteligenci w bezpiece:Brystygier, Humer, Różański”pokazuje drogę funkcjonariuszy UB wyższego szczebla od przedwojennych uniwersytetów do powojennych pokojów przesłuchań.

Komunistyczny aparat bezpieczeństwa odpowiada za najgorsze zbrodnie okresu stalinowskiego -walkę  z podziemiem niepodległościowym, prześladowanie opozycji, wprowadzenie wszechobecnego terroru. Choć wśród niższych szczeblem funkcjonariuszy bezpieki dominowali prymitywni siepacze, to kierowali nimi ludzie, którzy w innych okolicznościach mogliby stanowić elitę społeczeństwa. W rzeczywistości stali się zapalonymi komunistami, którzy sympatyzowali z wrogą niepodległej Polsce Komunistyczną Partią Polski. Po 17 września 1939 roku z radością witali Armię Czerwoną a w 1944 roku rozpoczęli walkę o „utrwalenie władzy ludowej”. Kim byli? Paweł Sztama w swojej książce „Inteligenci w bezpiece” przybliża sylwetki trzech osób.Julii Brystygier, zwanej „krwawą Luną”, prawdopodobnie najinteligentniejszej spośród funkcjonariuszy UB, odpowiedzialnej za walkę z Kościołem i inteligencją; Józefa Różańskiego, dyrektora Departamentu śledczego, prowadzącego najważniejsze śledztwa okresu stalinowskiego, sadysty i dogmatyka. Adama Humera, zastępcy Różańskiego, znanego ze znęcania się nad aresztowanymi, w III RP skazanego za swoje czyny i osadzonego w więzieniu. Czy największe przestępstwa popełniają najmądrzejsi ludzie?
„Inteligenci w bezpiece” to opowieść o tym, jak idealizm przerodził się w ideologiczny dogmatyzm, a ten w okrucieństwo i rzeczywiste zbrodnie.

Publikację „Inteligenci w bezpiece: Brystygier, Humer, Różański”i inne ciekawe e-booki historyczne można znaleźć w sklepie portalu Histmag.org na stronie: https://histmag.org/sklep/ oraz w dobrych sieciach sprzedaży.Paweł Sztama to historyk, pracownik Biura BadańHistorycznych Instytutu Pamięci Narodowej.Zajmuje się historią konspiracji niepodległościowej i aparatu bezpieczeństwa PRL. Autor książki „Generał August Emil Fieldorf. Biografia wojskowa”

Autor: Paweł Sztama
Tytuł:„Inteligenci w bezpiece: Brystygier, Humer, Różański”
Wydawca: Promo-Historia [Histmag.org]
Rok: 2017
ISBN:978-83-65156-14-3
Stron: 127
Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
Cena: 14,90 zł

Zobacz sklep:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się