Premiera w Książkowych Klimatach:  "Od dwóch tysięcy lat" Mihaila Sebastiana

Premiera w Książkowych Klimatach: "Od dwóch tysięcy lat" Mihaila Sebastiana

Premiera w Książkowych Klimatach: "Od dwóch tysięcy lat" Mihaila Sebastiana

Udostępnij

Polecamy tytułową  premierę w wydawnictwie Książkowe Klimaty pt.  "Od dwóch tysięcy lat" Mihaila Sebastiana w przekładzie Dominika Małeckiego. Tuż po premierze w 1934 roku książka wzbudziła liczne kontrowersje, po wojnie weszła jednak do kanonu literatury rumuńskiej i światowej. Dziś doczekała się w końcu polskiego tłumaczenia.

Wymowa powieści, przedstawiającej losy żydowskiego intelektualisty w międzywojennej Rumunii, w czasach narastającego antysemityzmu i gwałtownych napięć, wydaje się dziś zaskakująco aktualna. Oto co pisze o niej Grzegorz Jankowicz: „Sebastian portretuje upiory wykluczenia i nienawiści, które od tysięcy lat zmieniają ludzkie życie w piekło. W kraju, w którym antysemityzm wciąż jest poważnym problemem, ta powieść powinna być lekturą obowiązkową”.

Książka ukazuje się pod patronatem Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie, „Magazynu Żydowskiego Chidusz” oraz bloga Dominiki Liberadzkiej „Polecam czytać mądre książki”. Tymczasem my polecamy śledzić strony naszych patronów. W najbliższych dniach ukaże się tam wiele ciekawych publikacji związanych z premierą.

A już niebawem zaprezentujemy fragmenty powieści Sebastiana w wykonaniu znakomitych aktorów Teatru Wybrzeże. Bądźcie z nami!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się