Premiera w REBIS-ie:  "Amazonki Mosadu".Niezwykłe kobiety w izraelskich tajnych służbach

Premiera w REBIS-ie: "Amazonki Mosadu".Niezwykłe kobiety w izraelskich tajnych służbach

Premiera w REBIS-ie: "Amazonki Mosadu".Niezwykłe kobiety w izraelskich tajnych służbach

Udostępnij

27 września trafi do księgarń książka Michaela Bar-Zohara i Nissima Mishala "Amazonki Mosadu. Niezwykłe kobiety w izraelskich tajnych służbach'. Tytuł anonsuje Dom Wydawniczy REBIS.

Nota o książce:

Działalność lohemet, funkcjonariuszek operacyjnych Mosadu, przez wiele lat była utajniona. Mimo że wiele z nich miało niebywałe dokonania, były przedstawiane co najwyżej jako tło dla swych kolegów. W końcu jednak rząd Izraela zezwolił na publikowanie informacji na ich temat. Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal opisali w Amazonkach Mosadu burzliwe życie, miłości i niebezpieczne misje tych kobiet. Tocząc szarpiącą nerwy tajną wojnę, musiały się mierzyć z samotnością i niechętnymi postawami kolegów, rezygnować z marzeń o małżeństwie i dzieciach, a mimo to znakomicie wykonywały swoje zadania. W kolejnych rozdziałach autorzy opisują ich zapierające dech wyczyny. Od Jolande, która wręcz szturmem wdarła się na dwór króla Egiptu, do Diny, która stanęła na progu irańskiego Archiwum Jądrowego; od skazanej na powieszenie Szuli do Sigal, rekrutującej najlepszych muzułmańskich agentów; od Marcelle, która wyskoczyła z okna egipskiej katowni, do Jael, Isabel i Danielle, które nie wahały się wejść w paszczę lwa.

Fascynująca lektura.

Kilka słów o autorach:

Michael Bar-Zohar jest wykładowcą, byłym parlamentarzystą i wysłannikiem Izraela do Rady Europy. Autor wielu powieści i książek z dziedziny literatury faktu. Był doradcą Mosze Dajana, wykładał na Uniwersytecie Hajfy i Uniwersytecie Emory’ego w Atlancie. Jeden z najlepszych izraelskich specjalistów od spraw wywiadu i oficjalny biograf Dawida Ben Guriona oraz Szimona Peresa. Współautor z Nissimem Mishalem międzynarodowych bestsellerów Mosad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb (REBIS 2012) oraz Nie ma zadań niewykonalnych. Brawurowe operacje izraelskich sił specjalnych (REBIS 2016). Książki Bar-Zohara zostały przetłumaczone na 33 języki.

Nissim Mishal jest jedną z najbardziej znanych postaci izraelskiej telewizji. Po ukończeniu studiów z zakresu nauk politycznych podjął pracę w telewizji państwowej. Był jej reporterem politycznym, korespondentem w Waszyngtonie, a na koniec dyrektorem generalnym. W pięćdziesiątą i sześćdziesiątą rocznicę powstania Izraela opublikował dwie bestsellerowe książki na temat wielkich wydarzeń w historii swego kraju. Razem z profesorem Szlomą Ben Amim, byłym izraelskim ministrem spraw zagranicznych, napisał także książkę o dwóch tysiącach lat judaizmu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się