Prezent na Dzień Dziecka od Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Prezent na Dzień Dziecka od Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Prezent na Dzień Dziecka od Polskiego Wydawnictwa Muzycznego - animacje o Henryku Wieniawskim

Udostępnij

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny, czerwcowy prezent dla najmłodszych. Od dziś na kanale YouTube PWM można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci jest Henryk Wieniawski – co o nim wiecie?

Dziesięć krótkich odcinków opowiada o życiu i twórczości „Henia” – skrzypka, kompozytora i wirtuoza. Razem z nim młody widz wyrusza w podróż dookoła świata. Z animacji dzieci dowiedzą się nie tylko o tym, w jakich miastach żył i tworzył wirtuoz, kim z zawodu byli jego rodzice, w jakim wieku Henryk został studentem, ale też czy lubił ćwiczyć, czy miał czas na odpoczynek, dokąd podróżował i czy faktycznie stać go było na skrzypce Stradivariusa zbudowane w 1717 roku?

Barwną opowieść o Heniu Wieniawskim czyta Dorota Segda. Kolorowe animacje do tekstu Mateusza Borkowskiego stworzyła Anna Tarkowska.

Odcinki ukazały się również w wersji angielskiej. To wielka pomoc dla tych, którzy uczą się języka obcego. Materiały te mogą posłużyć jako ciekawe ćwiczenia rozwijające umiejętności lingwistyczne.

Do tej pory z serii edukacyjnych filmów o kompozytorach ukazały się: Tatulczyk Moniuszko, Ignacy Jan i jego plan, a także Impro Frycek czytane przez znakomite polskie głosy – Andrzeja Mastalerza, Jerzego Stuhra i Danutę Stenkę.

Henio i cztery struny

Lektor: Dorota Segda

Tekst: Mateusz Borkowski

Animacja: Anna Tarkowska

 

Seria animacji Henio i cztery struny została zainspirowana książeczką pod tym samym tytułem autorstwa Katarzyny Huzar-Czub. Publikacja ukazała się w serii Małe PWM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Realizacja: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Krakowie.

 

 

FACEBOOK: https://www.facebook.com/PWMEdition/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/pwm.com.pl/

TWITTER: https://twitter.com/PWMedition

WWW: https://pwm.com.pl/

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest instytucją kultury od ponad 75 lat specjalizującą się w wydawaniu materiałów nutowych oraz książek z zakresu muzyki klasycznej, jazzu i muzyki filmowej. Szeroka oferta wydawnicza Oficyny obejmuje dzieła muzyki dawnej i współczesnej, repertuar polski i światowy, nuty przeznaczone dla amatorów i specjalistów, publikacje o charakterze pedagogicznym, naukowym i popularnym oraz obszerny katalog wydawnictw książkowych i leksykograficznych. PWM to jedna z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, promująca wśród zagranicznych partnerów twórczość rodzimych kompozytorów, jest także przedstawicielem czołowych zagranicznych wydawców na terenie kraju. Odpowiadając na oczekiwania współczesnego odbiorcy w 2019 roku PWM poszerzyło swoją działalność o nową markę fonograficzną – ANAKLASIS. Jako wydawca „Ruchu Muzycznego” Oficyna stwarza przestrzeń dla artystycznego dialogu i naukowej refleksji, wymiany myśli i kształtowania świadomości estetycznej. PWM inicjuje działania edukacyjne będąc głównym organizatorem popularnych Dni Edukacji Muzycznej, Kursu Edytorstwa Muzycznego czy ogólnopolskiej kampanii o prawie autorskim „Jesteś twórcą – masz prawo”. Więcej: www.pwm.com.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się