Przedświąteczne Premiery Wydawnictwa Jedność

Przedświąteczne Premiery Wydawnictwa Jedność

Przedświąteczne Premiery Wydawnictwa Jedność

Udostępnij

Wydawnictwo Jedność z Kielc proponuje Państwu ciekawą a zarazem bardzo uniwersalną przedświąteczną ofertę tytułową ze swojego bogatego katalogu!

Autor: praca zbiorowa
Tłumaczenie: Piotr Żak
Stron: 208
Oprawa: twarda
Format: 165 x 225 mm

ISBN:  9788381444385

Bądź jak one! 100 kobiet pełnych wiary

 

Ta książka prezentuje sylwetki niezwykłych kobiet. Niektóre z nich to postaci biblijne i święte Kościoła katolickiego, inne to postaci historyczne żyjące w różnych epokach; jeszcze inne to bohaterki naszych czasów, które mogliśmy minąć na ulicy lub jechać z nimi w tramwaju...
 

Wśród przedstawionych pań są takie, które dokonały rzeczy wielkich: budowały szkoły i szpitale, troszczyły się o biednych i chorych. Inne żyły skromnie i cicho, przez nikogo nie zauważane. Co je łączy: kobiecość, hart ducha, duma i osobowość, a przede wszystkim miłość, która dla każdej z nich stanowiła inspirację do działania

Sprawdź!
 

Autor: Tomás Trigo
Tłumaczenie: Katarzyna Chorzewska
Stron: 272
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm

ISBN: 9788381445832

 Teologia moralna fundamentalna

Nr 7 w serii Bóg-człowiek-świat

Moralność chrześcijańska jest refleksją nad tym, jak powinien żyć człowiek, aby utożsamić się z Chrystusem i uczestniczyć w Jego misji. Bóg w swoim odwiecznym planie zaprasza nas do tego, abyśmy się stali jego przybranymi dziećmi w naszym Panu, wszak „naśladowanie Chrystusa jest pierwotnym i najgłębszym fundamentem chrześcijańskiej moralności” (Veritatis splendor, 19). Taka jest myśl przewodnia niniejszej publikacji.
 

Jasny, kompletny i syntetyczny wykład zagadnień teologii moralnej fundamentalnej. Każdy z omawianych tematów uświadamia czytelnikowi, że chrześcijańskie życie powinno być odpowiedzią na stwórczą i odkupieńczą miłość Boga.

Sprawdź!

 Autor: Dorota Skwark
Ilustracje: Monika Giełżecka
Stron: 144
Oprawa: twarda z gąbką
Format: 205x285 mm

ISBN: 9788381446402

Baśnie Polskie

„Baśnie polskie” to zbiór przepięknych, barwnych opowieści, w których fantazja przenika się z rzeczywistością. Opowiedziane w poetycki sposób baśnie o królach, smokach, zbójach czy skarbach polskiej ziemi zabiorą Czytelnika w podróż po dziejach naszego kraju i przybliżą mu niektóre jego regiony. To lekcja historii i kultury polskiej, wymarzona lektura dla miłośników literatury regionalno-etnograficznej.

Te wspaniałe historie, opisujące tereny od gór po nasze morze, okraszone ilustracjami doskonale oddającymi ich klimat, na długo zostaną w pamięci wszystkich, którzy sięgną po tę niezwykłą publikację – źródło polskiej tożsamości.

Sprawdź!
 

Autor: Dorota Skwark
Ilustracje: Aleksander Panek
Stron: 176
Oprawa: twarda z gąbką
Format: 205 x 285 mm

ISBN: 9788381446419

Baśnie i legendy Polskie

„Baśnie i legendy polskie” to zbiór barwnych opowieści, które kiedyś przykazywano ustnie z pokolenia na pokolenie. Wszystkie pełne są wątków zarówno baśniowych, jak i historycznych.  Przenoszą Czytelnika w czasy przodków, zapoznają z ówczesnym życiem oraz elementami polskiej kultury, charakterystycznymi dla opisanych regionów.  Ta bogato ilustrowana publikacja może być doskonałym prezentem dla młodszych i starszych Czytelników.

Sprawdź!

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się