Ogólnopolska Izba Księgarń
Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich IFLA

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich IFLA

Rekordowa liczba zgłoszeń na kongres IFLA

Udostępnij

Trwa przyjmowanie zgłoszeń na organizowany w dniach 19-25 sierpnia 2017 r. Światowy Kongres Bibliotek i Informacji IFLA we Wrocławiu. Do 18 maja zarejestrowanych zostało 2 050 uczestników, co znacznie przekracza liczbę chętnych na kongresy IFLA w ubiegłych latach.

W analogicznym terminie na kongres w Columbus (2016 r.) zgłoszonych było 1 565 uczestników, w Kapsztadzie (2015 r.) – 1 349, a w Lyonie (2014 r.) – 1 952. Nie jest zaskoczeniem fakt, że obecnie największą grupę uczestników wrocławskiego kongresu stanowią przedstawiciele polskich bibliotek – 271, ale niewiele mniej osób (251) reprezentuje biblioteki ze Stanów Zjednoczonych. Większe grupy bibliotekarzy zarejestrowały się już teraz z Niemiec  - na razie 95 uczestników, Francji – 69, Rosji – 64, Szwecji – 58. Na kongresie gościć będziemy także kolegów z odległych krajów, takich jak Korea (na liście jest obecnie 46 osób), Nigeria (aż 52 osoby), Australia (49 osób) czy Kanada (47 osób). Zgłoszenia do udziału w tegorocznym Kongresie IFLA będą przyjmowane do 17 sierpnia. Spodziewana jest frekwencja powyżej 4 tysięcy.

Corocznie organizowane konferencje IFLA są nie tylko największym wydarzeniem bibliotekarskim na świecie prezentującym osiągnięcia, sukcesy, trudności i wyzwania bibliotek na wszystkich kontynentach, lecz także miejscem spotkań, wymiany myśli, dyskusji i nawiązywania współpracy. Po raz ostatni kongres IFLA w Polsce odbył się w 1959 r.

Zachęcamy do odwiedzenia strony kongresu oraz jej profilu na Facebooku

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się