Rekrutacja do 5. edycji Programu Rozwoju Bibliotek

Rekrutacja do 5. edycji Programu Rozwoju Bibliotek

Rekrutacja do 5. edycji Programu Rozwoju Bibliotek

Udostępnij

Rozpoczęła się rekrutacja do 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. O godzinie 12:00 odbędzie się także webinair, podczas którego zostaną wyjaśnione kwestie związane z programem i zasadami rekrutacji.

Link do rejestracji na webinair znajduje się TUTAJ.

Do 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek organizatorzy zapraszają gminne biblioteki publiczne z miejscowości do 50 000 mieszkańców, ale przede wszystkim bibliotekarki i bibliotekarzy, którzy chcą się rozwijać, sieciować, być na bieżąco, a także tworzyć bibliotekę otwartą, nowoczesną i będącą blisko ludzi.

Programu Rozwoju Bibliotek to inicjatywa wspierająca tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i jest prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

W ramach rund 1-3 budżet programu wynosił 101,8 milionów złotych ze środków Fundacji Billa i Melindy Gates przekazanych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (aktualnie realizowana jest 3. runda Programu zaplanowana na lata 2021-2022). W rundach 1-3 w programie udział wzięło 3808 bibliotek z 1256 gmin. W ramach wsparcia m.in. zakupiono ponad 12 000 jednostek sprzętu komputerowego, przeszkolono 11 200 bibliotekarzy i podjęto różnorodne działania mające na celu integrację środowiska bibliotekarzy.

Więcej informacji na temat Programu Rozwoju Bibliotek można znaleźć TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się